Арсен Аваков: Вибори треба проводити так, щоб Росія не змогла вчинити жодну провокацію

Під час Kyiv Security Forum міністр внутрішніх справ заявив, що проведення чесних виборів – це питання національної безпеки:

«Якщо процес буде непрозорий або президент буде обраний нелегітимно – люди вийдуть на протест. Розпочнеться хаос, що в черговий раз послабить Україну. Тут Кремль точно втрутиться. Тому треба проводити вибори так, щоб Росія не могла провести жодну свою провокацію».

Арсен Аваков зазначив, що під час першого туру президентських виборів, в ніч підрахунку голосів, були зафіксовані спроби втручання держави-агресора:

«Ми дали нашим сусідам не так багато технічних можливостей втручатися у виборчий процес. Разом з тим, в ніч підрахунку голосів ми фіксували спроби кіберзагроз. Атаки не були масові: росіяни вивчали можливості наших систем. Системи у нас надійні, за що треба подякувати колегам з Держкомзв’язку, СБУ і кіберполіції».

Міністр зазначив ще одну спробу дестабілізації ситуації в Україні з боку Кремля – ​​зустріч кандидата в президенти Юрія Бойка і голови політради партії «За життя» Віктора Медведчука з прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і главою ПАТ «Газпром» Олексієм Міллером в Москві 22.03.2019. Це, на думку Авакова, була явна маніпуляція проросійських сил.

У свою чергу, один з провідних експертів США по Східній Європі Девід Крамер зазначив, що західні країни фіксували маніпуляції, які намагалися втілити в Україні, наприклад, закиди про те, що військовий стан покликаний скасувати вибори. Але Україна впоралася навіть з такими викликами, українці захистили свої вибори.

«Ми багато уроків винесли з вашого досвіду щодо запобігання втручання з боку Росії. У вас великий досвід по Донбасу і Криму, але зараз ви довели, що у вас і тут великий досвід », – зазначив Девід Крамер.