Арсен Аваков: Вибори проходять спокійно, ситуація під контролем

Сьогодні, 31 березня, відбулася зустріч міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з представниками ОБСЄ, Українського Комітету Конгресу США, Світового Конгресу Українців та Канадської місії спостереження. Сторони обговорили процес забезпечення правопорядку і безпеки під час проведення виборів Президента України.

«З метою забезпечення безпечних і прозорих виборів Міністерство внутрішніх справ провело масштабну підготовчу роботу. З урахуванням досвіду попередніх виборів відпрацьовані алгоритми реагування на правопорушення, організовані спецтренінги для всіх підрозділів системи МВС», – повідомив Арсен Аваков.

Під час зустрічі іноземні представники також ознайомилися з роботою Ситуаційного центру Національної поліції.

«У центрі задіяні найбільш підготовлені фахівці підрозділів Національної поліції, Нацгвардії, авіаційної служби безпеки МВС, прикордонної, міграційної, а також служби з надзвичайних ситуацій. Вони безперервно проводять збір і обробку оперативної інформації з усіх регіонів України, на підставі якої приймаються відповідні рішення», – повідомив міністр внутрішніх справ.

Для забезпечення громадського порядку під час виборів і оперативного реагування на правопорушення в посиленому режимі несуть службу піші патрулі Національної поліції і Національної гвардії, а також автопатрулі груп реагування патрульної поліції. У разі необхідності будуть залучені резервні групи спецпідрозділів НПУ і НГУ.

«Принципове завдання правоохоронців – оперативно забезпечити реагування на повідомлення громадян про правопорушення під час виборів. Зараз ситуація цілком спокійна і контрольована. Серйозних інцидентів ми не бачимо. Стосовно кіберлінії – можливі атаки, але ми тримаємо це під контролем», – зазначив Арсен Аваков.

Головний спостерігач від Світового конгресу Українців Петро Штик зазначив професійну підготовку правоохоронців системи МВС:

«Ми вражені серйозною підготовкою Міністерства внутрішніх справ і здатністю координувати роботу всіх підрозділів системи для виконання такої кількості завдань».