Арсен Аваков: Ви повинні знати, що ми захистимо ваш голос

Підрозділи МВС вже охороняють безпеку і порядок на виборчих дільницях і готові реагувати на всі позаштатні ситуації. У режимі нон-стоп працюють гарячі лінії. Міністр внутрішніх справ закликав громадян з повагою поставитися до таємниці голосування та не порушувати закон.

«Сьогодні відкриються виборчі дільниці по всій країні. Ми готові до виборів! Якщо у вас відбулися негаразди, ви помітили порушення або щось відбувається не так – ви можете зателефонувати на гарячу лінію. Call-центри працюють по всій країні в режимі нон-стоп. Ви повинні знати, коли ви прийдете на ділянку і проголосуєте – ми на сто відсотків захистимо ваш голос. Цей процес буде безпечним, прозорим і чітким, як це було в першому турі», – зазначив глава МВС.

Відзначимо, що з початку виборчої кампанії в Україні поліція отримала 9,5 тис. повідомлень про порушення. З учорашнього дня – понад 280 повідомлень, переважно про незаконну агітацію.

Арсен Аваков нагадав виборцям про заборону демонстрації, фотографування, винесення бюлетенів з дільниць і передачі його іншим особам. Протизаконно також агітувати за кандидатів:

«Пам’ятайте, не можна допускати агітацію на ділянці, демонструвати бюлетень або фотографувати його. Потрібно з повагою поставитися до таємниці голосування. Перший тур виборів в Україні визнаний в усьому світі одним з найбільш відкритих процесів, який ми змогли забезпечити – це гідність України. Сподіваюся, що вибори пройдуть без порушень. Тільки в такому випадку буде обраний легітимний президент. Призначення легітимного президента зробить Україну сильнішою, і значить сильніше кожного з нас».