Арсен Аваков: Введення фотовідеофіксації дозволить скоротити смертність на дорогах України

Сьогодні, 12 березня, запрацював Аналітичний центр безпеки дорожнього руху – фінальний крок до введення автоматичної фотовідеофіксації дорожнього руху в країні. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час презентації системи фотовідеофіксації за участю президента України Володимира Зеленського.

 

Уже запрацювало 20 камер на дорогах столиці, які наступні 45 днів фіксуватимуть в тестовому режимі, тобто, порушники отримають попередження, але не постанови про накладення штрафу.

До кінця квітня буде встановлено ще 30 комплексів фотофіксації на дорогах Київської області.

Повідомлення про штрафи недобросовісні водії почнуть отримувати з 1 травня 2020.

«Чому це важливо? В Україні за роки незалежності зафіксовано жахлива статистика: в ДТП загинули 174 тисячі громадян і майже 1,3 мільйони – отримали травми. У 2015 році після того, як почала працювати патрульна поліція, у великих містах і на дорогах державного значення – смертність знизилася на 23%. Це не просто цифри в звіті – це тисяча врятованих життів! На мою думку, інших аргументів не треба!» – заявив Арсен Аваков.

За статистикою 40% ДТП відбувається через перевищення швидкісного режиму, тому впровадження автоматичної фотовідеофіксації дорожнього руху в Україні вкрай важливо.

Глава відомства підкреслив, що система автоматичної фотовідеофіксації – це не просто камери, встановлені на стовпі над дорогою! Це складна високотехнологічна система, яка складається з:

  • обладнання – сертифікованих і стандартизованих комплексів фотовідеофіксації і робочих станцій обробки даних;
  • сучасного, захищеного від втручання програмного забезпечення;
  • кваліфікованих операторів робочих станцій.

Саме МВС забезпечує роботу цієї системи, збір і обробку даних, надає інформацію про зафіксовані порушення правил дорожнього руху.

Тоді як придбання, установку і обслуговування камер – в містах здійснює місцева влада, на дорогах державного значення Державне агентство автомобільних доріг України.

Арсен Аваков відзначив, що введення фотовідеофіксації порушень швидкісного режиму це не лише безпека громадян і збереження життя людей, а й ще розподіл фінансів від штрафів. Половина фінансів йде до держбюджету, 20% – на утримання системи, відправку листів, друк протоколів, 30% – власнику камер і доріг. Тобто місцеві бюджети населених пунктів, де будуть встановлені камери, будуть отримувати 30% від кожного штрафу.

Під час презентації Президенту продемонстрували алгоритм роботи системи фотовідеофіксації.

Как будет осуществляться контроль дорожного движения?

Информация о зафиксированных правонарушениях попадает в систему электронной фиксации, где полицейский проверяет наличие и полноту данных ответственного лица, транспортное средство, соответствие номерного

Як буде здійснюватися контроль дорожнього руху?

Інформація про зафіксовані правопорушення потрапляє в систему електронної фіксації, де поліцейський перевіряє наявність і повноту даних відповідальної особи, транспортний засіб, відповідність номерного знака марці і моделі ТЗ. Дана система також буде додатково допомагати поліції у визначенні транспортних засобів, що знаходяться в розшуку, угоні, а також ТЗ з невідповідними номерними знаками. Така інформація буде передаватися і оброблятися іншими службами. Коли поліцейський перевірив відповідність всіх даних і їх масив є достатнім для того, щоб притягнути особу до відповідальності, він формує постанову і накладає електронний підпис. Далі постанова автоматично направляється до установи, яка друкує постанову і надсилає адресату. Цю інформацію можна буде отримати не тільки в паперовому вигляді, а й подивитися в електронному кабінеті водія.

Як можна дізнатися, що ти порушив правила дорожнього руху?

Така інформація повинна бути зручною, швидкою і доступною. Зараз в МВС працює два сервіси перевірки інформації про виявлене порушення – через електронний кабінет водія –                          e-driver.hsc.gov.ua і на сайті МВС bdr.mvs.gov.ua Найближчим часом запрацюють мобільні додатки, які будуть в форматі push- повідомлень інформувати про те, що є інформація про факт виявлення перевищення швидкості. Онлайн водії зможуть ознайомитися з повним комплексом всіх інформаційних матеріалів про виявлене порушення – із зазначенням місця, часу, фотографій. Також з 1 травня почнуть приходити постанови в паперовому вигляді.

Як сплатити штраф?

Після того як системи фотовідеофіксації перестануть працювати в безкоштовному режимі, порушники почнуть отримувати постанови про накладення адміністративного штрафу. Їх можна буде швидко оплатити – онлайн за допомогою «Дія», електронного кабінету водія або банківських сервісів, з якими зараз йде активна співпраця для передачі такої інформації. А якщо у вас немає мобільного телефону – Укрпошта протягом двох днів доставить вам поштове повідомлення про порушення. Штраф можна оплатити в будь-якій банківській установі, на пошті, в терміналі самообслуговування, де завгодно.

До слова, водії, які оплатили адміністративний штраф в перші 10 днів після порушення, зможуть заощадити. Сума стягнення для оперативних платників буде наполовину менше. Тим же, хто до питання оплати штрафу за перевищення швидкості підійшов не так відповідально, доведеться викласти повну суму.