Арсен Аваков вважає, що «Ostchem» не відкрутитися – 5,8 млрд. грн. доведеться повернути

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляє, що групі компаній «Ostchem», афілійованих з олігархом Дмитром Фірташем, доведеться заплатити державі 5,8 млрд. грн., що не були сплачені через шахрайську схему.

Про це глава правоохоронного відомства розповів в програмі «Лівий берег» на каналі 24.

«Що таке 5,8 млрд. грн.? Це приблизно майже бюджет Національної гвардії України за рік. Ми почали розслідування. В рамках цього ми зробили дуже неприємні речі – ми заарештували газ, який належав групі цих компаній, і ми заарештували 96 об’єктів, які належали групі цих компаній, ще близько 100 знаходиться в черзі – йде процедура арешту в судах, ще земельні ділянки і т. д.

Тобто, я намагаюся в рамках делегованих мені повноважень забезпечити інтереси держави. Не так, щоб гроші вискочили, клієнт через кордон просочився, втік і всі говорять: так, дуже погані люди, але, як завжди, ви їх відпустили.

Ми раптом несподівано для всіх них «прищемили хвіст» цій олігархічної ситуації і забезпечили гроші державі. Тепер у нас є вибір: або ті, хто винен державі по цій шахрайській схемі, віддадуть гроші – дуже хороший варіант, нам дуже потрібні гроші зараз, нам потрібні ці 5,8 млрд. грн., або ми заберемо це майно, реалізуємо його і отримаємо свої гроші назад», – заявив Арсен Аваков.