Арсен Аваков: Всім пенсіонерам системи МВС буде проведено перерахунок пенсії

З 1 січня 2018 року всі категорії пенсіонерів МВС щомісяця отримуватимуть пенсійні виплати з урахуванням індексації грошового забезпечення. Крім того, протягом трьох років будуть поетапно проведені доплати за 2016 рік – період, коли не проводився перерахунок пенсій.

На засіданні Уряду, 21 лютого 2018 року, Кабінет міністрів України прийняв рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що з 1 січня 2018 року виплати зростуть у середньому на 1,5 тис. грн.

Про це міністр внутрішніх справ повідомив на селекторній нараді з керівниками територіальних підрозділів ЦОВВ, що входять в систему МВС України.

Постановою Уряду визначено порядок проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), військовослужбовцям Національної гвардії України, Державної прикордонної служби, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій і особам, звільненим з органів внутрішніх справ (крім міліції).

Перерахунок буде проведений з 1 січня 2018 року з урахуванням посадового окладу, спеціального звання і надбавки за вислугу років за станом на 1 березня 2018 року.

Виплата пенсій і доплат проводитиметься наступним чином:

– з 1 січня 2018 до пенсії буде плюсувати 50% від суми підвищення;

– з 1 січня 2019 по 31 грудня 2019 – пенсія плюс 75% від суми підвищення;

– 1 січня 2020 пенсіонери почнуть отримувати повну суму пенсії.

Відзначимо, пенсійне забезпечення колишніх міліціонерів прив’язане до розміру зарплат співробітників МВС, що істотно збільшилися після утворення Національної поліції України. Нову пенсію пенсіонери міліції повинні були отримувати з 1 січня 2016 року, але до цього часу їм платили за старими тарифами. У зв’язку з цим буде проведено доплати за 2016 рік – період, коли не проводився перерахунок пенсій.

«Надалі будь-яка індексація заробітної плати діючих офіцерів НГУ і НПУ, ДСНС, ДПСУ буде прив’язана до пенсій. З 1 січня 2018 року по 31 грудня 2019 року УСІ КАТЕГОРІЇ пенсіонерів МВС щомісяця отримуватимуть пенсійні виплати в новому перерахованому розмірі плюс доплата за період, коли не проводилася індексація (починаючи з 1 січня 2016 року). Новий прозорий диференційований підхід до призначення пенсій в подальшому забезпечить гідний рівень пенсії працюючих військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів і інших військових формувань», – заявив Арсен Аваков.

Підкреслимо, що зміни пенсій торкнуться всіх категорій співробітників органів системи МВС, зокрема військовослужбовців НГУ, прикордонної служби, ДСНС, пенсіонерів міліції (осіб, які вийшли на пенсію до 7 листопада 2015 року – ліквідації міліції) і пенсіонерів поліції (осіб, які вийшли на пенсію згідно з нормами, передбаченими Законом України «Про Національну поліцію»).

«Останнім часом питання пенсійного забезпечення людей в погонах стало улюбленою темою для спекуляції і політичних ігор. Я думаю, що на цьому варто поставити крапку і закрити цю тему. Після тривалої дискусії, яка велася практично рік, Прем’єр-міністр прийняв рішення про пенсії для військовослужбовців та працівників Міністерства внутрішніх справ. Йдеться про двох фундаментальних речах, які нам вдалося закріпити. Перше – всім категоріям пенсіонерів органів системи МВС підвищення пенсії буде нараховано з 1 січня 2018 року. По-друге, всім колишнім співробітникам міліції, пенсіонерам та ветеранам органів внутрішніх справ будуть перераховані пенсії з 1 січня 2016 року», – повідомив міністр внутрішніх справ.