Арсен Аваков вручив відомчі нагороди поліцейським за розкриття масштабної ОЗГ з виробництва та розповсюдження наркотиків

Співробітники департаментів протидії наркозлочинності, кримінального аналізу, стратегічних розслідувань, а також головного управління Нацполіціі в Києві і управління патрульної поліції столиці викрили масштабну організовану злочинну групу наркодилерів, які займалися виготовленням та збутом метадону.

Сьогодні, 14 березня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відзначив відомчими нагородами  «За безпеку народу», «За відзнаку в службі», відзнаками МВС «Вогнепальна зброя», цінними подарунками 22 поліцейських.

«Сьогодні вас, шановні офіцери Національної поліції України, об’єднує загальний успіх – розкриття наймасштабнішого кримінального злочину – викриття підприємства по виробництву та поширенню метадону. Ви провели складну операцію і припинили роботу нарколабораторій, продуктивність яких становила від 30 до 50 кг метадону на місяць. Це 36-60 мільйонів гривень незаконних доходів щомісяця, але що ще страшніше – це від 120 до 240 тисяч доз метадону на наших вулицях!» – повідомив глава МВС.

21 квітня 2020 поліцейські вилучили у наркодилерів рекордну за часи незалежності України партію метадону – більше 50 кг. Переважна більшість вилучених наркоречовин була призначена для експорту в країни ближнього зарубіжжя.

До складу угруповання входило 26 осіб з чітко розподіленими ролями: організатори, «хіміки», які виготовляли наркотики, фасувальники, закладчики, оператори, які беруть замовлення, бухгалтери та особи, які переводили в готівку кошти від продажу метадону. Всі вони – молоді люди у віці від 23 до 34 років, жителі столиці та Київської області.

Зловмисники займалися виготовленням метадону і психотропів в двох лабораторіях. Також вони здійснювали і збут наркотиків: по Україні та за кордоном – оптовими партіями через Інтернет-магазини і в роздріб – через мобільні додатки і закладки.

«Буквально за кілька останніх років в Україні відбулася справжня революція в сфері збуту наркотиків. Інтернет-продаж через месенджери, так звані “закладки” і рекламні графіті – це злочинна схема, яка на 99% реалізується в віртуальному просторі і дуже легко відроджується, якщо не викорінити основу – центр управління і саме виробництво наркотиків. Сподіваюся, всі члени викритого наркоугруповання понесуть заслужене покарання», – зазначив Арсен Аваков.

Під час обшуків, крім 50 кг метадону, було вилучено понад 10 кілограмів мефедрона, таблетки димедролу, шишки конопель, прекурсори та складові для виготовлення півтонни! метадону, лабораторне обладнання, пакети для фасування, банківські картки, мобільні телефони, карти пам’яті, чотири одиниці зброї, патрони та 18 автомобілів – на два мільйони доларів США.

Дії затриманих кваліфіковані за ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) та ч. 3 ст. 313 (Викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем та інші незаконні дії з таким обладнанням) Кримінального кодексу України.

«Ця операція визначена нами як зразкова, як початок нового шляху. І для нас вкрай важливо, щоб кожен з вас розумів цінність того, що ви робите. Знаю, що в наших підрозділах працюють відповідальні і чесні люди, які допомагають нам досягати результату. Дякую за службу!», – підсумував Арсен Аваков.