Арсен Аваков вручив співробітникам системи МВС державні нагороди

Сьогодні, 25 серпня, під час церемонії, приуроченій до Дня незалежності України, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вручив співробітникам системи МВС державні та відомчі нагороди.

До 29-ї річниці Незалежності України, співробітники системи МВС отримали: орден «За заслуги» III ступеня – 1 співробітник, орден «За мужність» II ступеня – 1, орден «За мужність» III ступеня – 14, орден «Данила Галицького» – 7, медаль «За бездоганну службу» II ступеня – 1, медаль «За бездоганну службу» III ступеня – 12, медаль «Захиснику Вітчизни» – 3, медаль «За військову службу Україні» – 4, медаль «За працю і звитягу» – 11, медаль «За врятоване життя» – 1, почесне звання «Заслужений лікар України» – 1, почесне звання «Заслужений працівник культури України» – 1, звання «Заслужений юрист України» – 2, відомча відзнака МВС «Вогнепальна зброя» – 13 , а також цінний подарунок – 1.Міністр внутрішніх справ подякував співробітникам системи МВС за чесну та самовіддану роботу:

«Вчора Україна відсвяткувала 29 річницю Незалежності. В першу чергу, незалежність – це свобода. Кожен з вас має свободу жити, працювати і любити в своїй країні. Кожен з вас щодня працює над тим, щоб захищати і боротися за цю незалежність. Це вкрай важливо для держави, для кожного з нас, для кожного українця. Наполеон казав: солдат довго і наполегливо бореться за шматок кольорової стрічки. Не шкодуйте нагород гідним! Я хочу кожному з вас сказати – дякую! Слава вам і слава Україні», – сказав Арсен Аваков.Орденом «За мужність» III ступеня посмертно нагороджений командир відділення військової частини 3057 НГУ Дмитро Волонтерец. В ході виконання бойового завдання, за допомогою засобів розвідки Дмитро Волонтерец коригував вогонь артилерії і знищив ворожий радіолокаційний комплекс розвідки. При виконанні службових обов’язків самопочуття командира погіршився, Дмитро помер в лікарні. Нагороду сьогодні з рук міністра отримала за нього дружина.Орден «За мужність» II ступеня отримав Станіслав Партала, старший інструктор військової частини 3057 Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ. У районі населеного пункту Зайцеве він зауважив приховане просування диверсійно-розвідувальної групи противника, в кількості 5 чоловік, яка наближалася до позицій батальйонної тактичної групи. Не розгубившись, Станіслав віддав наказ на відкриття вогню по силам противника, в результаті чого було знищено 4 бойовики, один узятий в полон.

Орден «За мужність» III ступеня отримав полковник служби цивільного захисту Хижняк Андрій, який в квітні поточного року очолив керівництво гасіння пожежі на найбільш складній ділянці на території державного підприємства «Овручское спеціалізоване лісове господарство» Житомирської області.

Медаль «За бездоганну службу» III ступеня отримав підполковник поліції Олександр Славгородський, перший заступник начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції України. У березні 2020 року за участю Олександра Славгородського працівниками Департаменту карного розшуку затримано організовану злочинну групу в складі 5 чоловік, які вчинили розбійний напад на пункт обміну валют і заволоділи коштами майже 3 млн грн.

Медаль «За врятоване життя» отримала Ірина Петрашенко, учениця Старобиківському загальноосвітньої школи I-III ступенів Бобровицького району Чернігівської області. Ірина в різний час тричі врятувала потопаючих: дворічного хлопчика, дівчинку-однокласницю і 11-річного хлопчика.

Присутній на церемонії нагородження голова Державної служби надзвичайної ситуації відзначив героїзм і мужність Ірини і запросив її на навчання до вищого навчального закладу ДСНС.

Крім того, відомчі медалі та нагороди отримали лікарі та медсестри, які працювали під час гострої фази пандемії, і до сих пір продовжують роботу на фронті боротьби з COVID-19, і надавали допомогу італійським колегам.