Арсен Аваков вручив іменну зброю бійцям НГУ в честь дворіччя бою під Семенівка

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вручив іменні пістолети 11 нацгвардійцям, які брали участь в бойовому зіткненні 5 травня 2014 року із бойовиками Гіркіна під Семенівкою на Донбасі, де сепаратисти вперше застосували важке озброєння. Церемонія вручення відбулася на полігоні Нацгвардії в селі Старе Київської області.

«Ми з командувачем Нацгвардії прийняли рішення, що, так як сьогодні річниця першого жорсткого бойового зіткнення, буде правильно тут відзначити цю дату і нагородити хлопців, які пройшли цей дворічний непростий шлях разом з нами, – ветеранів «Омеги», – сказав глава МВС.

Наказом міністра внутрішніх справ України іменною вогнепальною зброєю були нагороджені 11 бійців, які увійшли до складу новоствореної бригади легкої піхоти Нацгвардії. Ще 13 осіб за наказом командувача Нацгвардії отримали позачергові військові звання і відомчі нагороди.

За словами Авакова, бій під Семенівкою поклали початок контрнаступальної операції українського угруповання під Слов’янськом у 2014 році, «по суті, заклав основу звільнення Червоного Лиману, взяття в кільце Слов’янська і потім наступних атак через Миколаївку, звільнення Слов’янська і так далі».

Аваков зазначив, що командувач НГУ генерал Юрій Алеров був керівником бою під Семенівкою 5 травня з позивним «Карпати».

«Генерал Алеров тоді був керівником цього бою 5 травня на самому передовому посту. І значною мірою те, що ми понесли дуже незначні втрати (3 убитих проти 40 ліквідованих бойовиків – ред.), Це його заслуга як командира, в тих умовах, коли у нас так мало було в руках сучасної зброї та військової техніки », – зазначив міністр.

Підводячи підсумки огляду полігону, міністр зазначив: «На полігоні Старе проходять навчання артилеристів і мінометників Нацгвардії. Хлопці відмінно працюють! Наших в літньому таборі «трохи» – близько 1200 фахівців. Дружна артилерійська команда з усієї країни!»

За словами глави відомства, досвід перших бойових зіткнень показав: необхідна – оперативна підтримка штурмових підрозділів Нацгвардії тактичними артилерійськими дивізіонами.

«Сьогодні ця задача реалізована! Пишаюся хлопцями! Міцнішаємо!», – підкреслив Арсен Аваков.