Арсен Аваков вручив держнагороди родичам загиблих під Іловайськом

В Академії Національної гвардії в Харкові міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вручив ордени «За мужність» III ступеня родичам загиблих в зоні АТО бійців – Олександра Глуходєда і Дмитра Тимошенкова.

Ордени отримали брат Олександра і батько Дмитра.

Як розповів в. о. командувача Національної гвардії України Микола Балан, хлопці загинули ще в серпні минулого року в районі Іловайська, однак, ще до недавнього часу вважалися зниклими без вісті. І лише нещодавно вдалося встановити їхні особи.

«Багато наших полягло, але ми знаємо точно, що ці смерті не марні. Не чекав ворог, не очікував Путін, що ми їх зупинимо. Зараз заслуга саме цих хлопців в тому, що ворог не пройшов далеко, сьогодні в Харкові, в Сумах, в Полтаві люди нормально живуть. Честь і слава їм, героям! Ми не забудемо їх подвиг», – зазначив, звертаючись до родичів героїв, Арсен Аваков.

«З огляду на втрати, які сталися під Радою 31 серпня, за останні півтора року Національна гвардія втратила 170 бійців. Ви, родичі загиблих, повинні знати, що є частинкою Національної гвардії України. І я хотів би, щоб наше спілкування не закінчувалося на врученні нагород, а й в подальшому житті ви знали, що двері завжди відкриті і військової частини, і головного управління Національної гвардії України», – зазначив Микола Балан.

Олександр Глуходєд – народився 10 січня 1986 року, стрілок 2-ої відділення 1-ого взводу 2-ий роти спеціального призначення (резервного батальйону) військової частини 3027 Північного ОТО.

29 серпня минулого року під час виконання бойового завдання в Іловайську група, до складу якої входив Олександр, брала участь в штурмі зміцнення терористів. Олександр забезпечував відхід свого підрозділу з-під ворожого обстрілу. За словами товаришів по службі отримав вогнепальне поранення.

 Дмитро Тимошенків – народився 24 серпня 1988 року. Розвідник 4-го відділення 2-ої взводу спеціального призначення 3-ої роти спецпризначення (резервного батальйону) військової частини 3027 Північного ОТО Національної гвардії України.

29 серпня під час обстрілу близько Іловайська отримав смертельне вогнепальне поранення.