Арсен Аваков: Вручили вибухотехнікам 14 спецавтомобілів підвищеної прохідності з новітнім інженерним обладнанням

Сьогодні, 13 листопада, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова Національної поліції Сергій Князєв передали 13 спеціалізованих автомобілів на базі Mitsubishi L200 і кросовер Reno Duster регіональним підрозділам вибухотехнічної служби Національної поліції України. Всі машини придбані за рахунок коштів держбюджету.

Міністр внутрішніх справ України Арсеній Аваков зазначив, що сучасний транспорт дозволить поліцейським швидше прибувати на виклики і знешкоджувати вибухонебезпечні предмети у віддаленій місцевості.

12 Mitsubishi L200 будуть спрямовані в регіональні підрозділи Департаменту вибухотехнічної служби: Донецькій, Луганській, Житомирській, Запорізькій, Іфано-Франківської, Київської, Миколаївської, Рівненської, Сумської, Херсонської та Чернігівської областей, а кросовер Reno Duster – в Чернівецьку.

Повнопривідні Mitsubishi L200 зараз максимально затребувані для роботи вибухотехнічних служб в областях, тому що вони працюють не тільки на території населених пунктів, а й в умовах бездоріжжя.

Відзначимо, кількість звернень до вибухотехніків колосально зросла починаючи з 2014 року. Якщо раніше фахівці стикалися з саморобними вибуховими пристроями, тротиловими шашками, які застосовуються для підриву гірських порід і боєприпасами часів Другої світової війни, то з початком військових дій на Сході, на мирній території України, з’явилися сучасна зброя і боєприпаси.

«У цьому році фахівці вибухотехнічної служби провели понад 13 тисяч виїздів для виявлення і знешкодження вибухівки. Кожен виїзд – це врятоване життя. Такий нам випав час – війна і реформа, і їх не можна розділити. Ми робимо все для безпеки громадян! »- підкреслив глава МВС.

Довідка:

Вибухотехнічна служба була сформована на початку 1990-х років у складі лабораторії Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. У 2015 в результаті реорганізації був створений Департамент вибухотехнічної служби, який є самостійним структурним підрозділом апарату Національної поліції України.

Основні завдання вибухотехнічної служби НПУ:

 –  здійснення робіт з пошуку, експертного огляду, розрядження, транспортування і знешкодження вибухонебезпечних пристроїв та речовин, що використовуються в терористичних цілях і при скоєнні кримінальних правопорушень;

– ефективне використання сил і засобів вибухотехнічних підрозділів при проведенні антитерористичних операцій;

– здійснення в установленому порядку техніко-криміналістичного забезпечення оглядів місць подій за фактами вибухів, резонансних пожеж, повідомлень про виявлення підозрілих, вибухонебезпечних предметів і загрозу вибуху.

Сьогодні ж, 13 листопада 2018 року, Арсен Аваков провів зустріч з особовим складом підрозділів Департаменту вибухотехнічної служби НПУ, на якій представив представив фахівцям-вибухотехнікам і поліцейським міста Києва соціальну мотиваційну програму МВС.

Мотиваційна програма МВС складається з чотирьох компонентів: підвищення заробітної плати на 30%, введення системи фінансового лізингу на придбання власного житла, які запрацюють з 1 січня 2019 роки; програми компенсації оренди житла, яка діє з 1 листопада 2018 року і пакету законопроектів, які закріплять соціальний захист співробітника МВС.

«Щоб зміцнити вашу мотивацію до праці та професійного розвитку, ми починаємо велику програму. Сьогодні я представляю перший етап мотиваційної програми, в основі якої лежить забезпечення поліцейських житлом. Вона містить чотири компоненти: перший – збільшення заробітної плати на 30%, другий – введення додаткової оплати за піднаєм житла поліцейським, третє – введення системи отримання власного житла поліцейським після двох років служби на основі іпотеки з урахуванням повного погашення відсотків з боку міністерства та бонусного погашення до 40%. Четвертий – внесення в парламент законопроектів, які захищають права поліцейського», – сказав міністр.

З першого січня 2019 року мінімальна зарплата для працівника ДСНС складе 9000 гривень, для поліцейського – 9200.

Що стосується компенсації оренди житла, то в районному центрі виплата складе від 1900 до 2900, в обласному центрі від 2900 до 4300 гривень.

Починаючи з другого року служби, поліцейський отримує право укласти договір іпотеки на 20 років. Відсотки в рамках договору сплатить держава. У проміжку від двох до п’яти років бездоганної служби, додатково списується 10% суми іпотечної виплати, 5-10 років – 20%, далі 30% і максимально 40%. При народженні дитини: 5% від суми, при народженні другої – ще 5%.

Другий етап програми буде стосуватися страхування і медичного обслуговування поліцейського, третій – сучасної професійної підготовки.

«Ми намагаємося зробити все, щоб ви були впевнені, що можете прогодувати свою сім’ю. Особливу увагу керівництво МВС приділяє тому, щоб в суспільстві поважали і шанували поліцейського. Ми сподіваємося, що наш соціальний проект не тільки приверне нових співробітників, а й утримає діючі професійні й чесні кадри», – заявив Арсен Аваков.