Арсен Аваков: Впевнений, Верховна Рада найближчим часом прийме закон, який поверне цінності зі «схрону Азарова» в дохід держави

Міністр внутрішніх справ повідомив, що в Дарницькому районі Києва поліцейські виявили квартиру-склад з цінними речами, нагородною зброєю і творами мистецтва, які належать колишньому прем’єр-міністру України Миколі Азарову. За попередньою інформацією, вартість знахідки оцінюється в кілька мільйонів доларів США.

«Дві картини зі «схрону Азарова»- авторства Рєпіна і Тропініна. Я побачив знайдені картини і кілька інших з майна таємної квартири-схрону Азарова і сказав: молодці хлопці! Я позитивно оцінюю копітку роботу оперативників кримінального блоку Києва та Департаменту карного розшуку – і ДЯКУЮ ПОЛІЦЕЙСЬКИМ за результат, а також їх керівникам Вадиму Трояну і Андрію Крищенку!» – зазначив глава відомства.

Столичні оперативники виявили квартиру під час відпрацювання Дарницького району. Отримавши дозвільні документи, оперативники разом з адвокатом зайшли в квартиру і побачили там близько двох сотень сумок з речами.

У квартирі були виявлені десятки ікон та старовинних релігійних книг, датованих 19 століттям, оригінали (згідно з висновками експертів) картин Рєпіна, Тропініна і Нікоса Сафронова, столове срібло, пам’ятні монети, нагородна зброя і козацька шабля.

«І чому не працює досі спецконфіскація, що дозволяє передати це все на користь державі – питання риторичне, але впевнений Верховна Рада зможе з цим розібратися найближчим часом. Хоча сьогодні в черговий раз проект такого закону був провалений. Крім картин і портретів Азарова, його пістолетів і шабель є і багато цікавих документів … вивчаємо. Звернемося до слідства, щоб передати до кінця розслідування експонати в музей», – додав Арсен Аваков.

У квартирі, крім інших документів і цінностей, знайдені нагороди і привітання від керівництва Російської Федерації, які Микола Азаров отримував, в тому числі і під час трагічних подій Революції Гідності.