Арсен Аваков: Вперше в Україні МВС відкрило реєстр даних про реєстрацію транспортних засобів

Сервіс буде корисним споживачам для моніторингу авторинку та отримання достовірної інформації при придбанні автомобіля. Кожен громадянин самостійно зможе отримати інформацію у кілька кликів http://texty.org.ua/cars/

Сьогодні, 28 серпня 2018 року, Головний сервісний центр МВС презентував онлайн сервіс про реєстрацію транспортних засобів на національному порталі data.gov.ua.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що вперше транспортний засіб потрапляє в даний реєстр після придбання та реєстрації власником у територіальному сервісному центрі МВС. Далі в реєстрі відображаються всі зміни, що відбуваються з автомобілем: зміна власника, номерного знаку, здійснення переобладнання тощо. Сервіс на основі відкритих даних не містить конфіденційної інформації, але при цьому надає можливість ознайомитися з технічними характеристиками зареєстрованих авто. Завдяки сервісу можна порівнювати дані щодо реєстрації транспортних засобів за регіоном, датою випуску, маркою, моделлю, об’ємом двигуна, типом палива та кольором.

Сервіс надає доступ до інформації, починаючи з 2013 року, її оновлення здійснюватиметься щомісячно. На основі відкритих даних можна проаналізувати тенденції автомобільного ринку в Україні, запропонувати державі нові способи використання таких відкритих даних для підвищення доступності послуг у цій сфері. Окрім даних про реєстрацію легкових автомобілів, проект охоплює дані стосовно реєстрації транспортних засобів інших категорій, зокрема, автобусів та мікроавтобусів.

«Головний сервісний центр МВС відкрив дані про реєстрацію транспортних засобів в Україні – відтепер кожен громадянин самостійно зможе отримати інформацію про автомобіль у декілька кликів і дослідити реальний стан українського авторинку. Доступ до інформації – запорука довіри до державних інституцій!» – наголосив Арсен Аваков.

Реалізація даного проекту стала можливою за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування в межах проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS, що реалізується Фондом Євразія в партнерстві з Texty.org.ua.

Презентований сервіс покликаний унеможливити маніпуляції державними даними та вирівняти інформаційні умови для всіх учасників. У грудні 2017 року Урядом внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», згідно з якими кількість наборів, що підлягають відкриттю, збільшено до 600.

Щороку в Україні здійснюється понад мільйон реєстраційних операцій з транспортними засобами, зокрема, у 2017 році їх було 1 415 512. Журналісти, громадські організації, бізнес постійно потребували доступу до інформації для аналізу ринку та інформування громадян. Сервіс буде корисним споживачам для моніторингу автомобільного ринку та отримання достовірної інформації про найпопулярніші марки та моделі авто.