Арсен Аваков: Військового положення в Україні повинні боятися її вороги та злочинці, іншим боятися нічого

Ключова річ – це відповідальність правоохоронних підрозділів під час особливого правового режиму, воєнного стану, який держава проходить вперше. Про це сьогодні, 29 листопада, під час координаційної наради оперативного штабу органів системи МВС повідомив Арсен Аваков.

«Воєнний стан передбачає величезний обсяг повноважень, тому робота наших підрозділів має бути дуже чіткою. Ми не повинні допустити ніяких провокацій, ні на територіях, де введено воєнний стан, ні в інших регіонах країни. Тобто мають боятися злочинці та вороги країни, нормальним людям боятися нічого. І ми повинні це продемонструвати своєю роботою», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Він додав, що функціонал правоохоронних органів системи МВС не змінюється.

«Я вимагаю повної концентрації наших дій і неухильного дотримання норм чинного законодавства. Для оперативного реагування створено координаційний штаб МВС під керівництвом заступника міністра Вадима Трояна», – повідомив Арсен Аваков.

За словами командувача Нацгвардії Юрія Аллєрова, на сьогоднішній день Національна гвардія приведена в повну бойову готовність:

«Ми, як військове формування з правоохоронними функціями, продовжуємо виконувати завдання за призначенням, зокрема, здійснюємо охорону державних об’єктів – близько 400 по всій країні, більше 120 з них розташовані в областях, де введено воєнний стан. Також я передбачаю додаткові резерви для охорони інфраструктурних об’єктів».

Перший заступник голови Держприкордонслужби Василь Серватюк зазначив, що у зв’язку з введенням правого режиму воєнного стану ніяких перешкод для громадян України в перетині кордону немає. Вони, як і раніше, можуть безперешкодно перетинати кордон держави, а також контрольні пункти в’їзду-виїзду на адмінкордонііз тимчасово окупованою територіює АР Крим та лінію розмежування в районі проведення ООС.

«Наші громадяни, дотримуючись закон, можуть безперешкодно перетинати лінію державного кордону. Особливу увагу Держприкордонслужба приділяє особам, які входять до груп ризику, та ретельно оглядає транспорт», – зазначив Василь Серватюк.

Він додав, що кордон з тимчасово окупованих Кримом можна перетнути виключно з українськими документами. В готовності до дій знаходяться бойові резерви, морська охорона і авіація Державної прикордонної служби України.

Глава ДСНС України Микола Чечоткін повідомив, що з 26 листопада підрозділи ДСНС переведені на посилений варіант несення служби, організовано цілодобове чергування оперативних груп. У регіонах розгорнуті пункти управління та пожежні рятувальні загони. Визначено завдання для територіальних систем органів цивільного захисту. Особливу увагу приділено стану захисних споруд, укриттів, а також роботі систем оповіщення. Важливо зосередитися на об’єктах критичної інфраструктури, економіки, а також забезпеченні життєдіяльності населення.

За словами глави Нацполіції Сергія Князєва, особовий склад і ситуаційні центри переведені на посилений варіант несення служби:

«Цілодобово здійснюється збір і узагальнення інформації. В областях, де введено воєнний стан, я поставив завдання створити поліцейські станції в кожному населеному пункті, аж до районних центрів. Ми будемо перевіряти всі транспортні засоби, які викличуть підозру у правоохоронців. Це ефективний механізм превенції».