Арсен Аваков: Війна в Україні для багатьох європейців стала синонімом словосполучення «мінський процес». І мене це обурює донезмоги!

Міністр внутрішніх справ повідомив, що на Донбасі зараз працюють оперативні угруповання російських військ, розмішена велика кількість військової техніки, чисельністю, що можна прирівняти до озброєння великих країн Європи. Про це Арсен Аваков заявив під час VIII Національного Експертного Форуму «Україна: в прагненні до рівноваги».

«Сьогодні, на тимчасово неконтрольованій території Донецької та Луганської областей, під виглядом воєнізованих формувань, так званих ДНР і ЛНР, діє оперативне угруповання російських окупаційних військ до складу якої входять 1-ий (Донецьк) і 2-ий (Луганськ) армійські корпуси 8-ої Армії Південного військового округу ЗС РФ, що складаються з місцевого населення, найманців і кадрових військовослужбовців ЗС РФ. Дані об’єднання посилені підрозділами зі складу округів військ Російської Федерації діють на ротаційній основі. Вони представляють собою перший ешелон сил на даному напрямку, наступними розміщені регулярні війська Російської Федерації», – заявив Арсен Аваков.

Глава МВС зазначив, що загальна штатна чисельність 1-го (Донецьк) і 2-го (Луганськ) армійських корпусів 8-ої армії Російської Федерації: військовослужбовців -35,5 тисяч, танків – до 478, бронемашин – до 848, артилерійських систем/мінометів до 750, реактивних систем залпового вогню – до 208, протитанкових засобів – до 363, засобів протиповітряної оборони – 419.

Управління російськими угрупованнями військ здійснюється Оперативним командуванням, створеним на базі штабу 8-ої Армії (Новочеркаськ, РФ), частини і підрозділи якої – це другий ешелон сил. Також через 8 Армію здійснюється оперативне, бойове і логістичне забезпечення 1-го та 2-го армійських корпусів.

«Така кількість танків – 478 і 848 БТРів, які явно не придбані у «воєнторзі» в Луганській області, це більше ніж є на озброєнні, наприклад у Великобританії. І коли ми говоримо про Мінський процес і його домовленості, то ми повинні представити цей аргумент кожному з діючих політиків. Україна зараз прийняла на себе удар. Ми стримуємо скаженого собаку путінського режиму біля своїх кордонів і кордонів Європи –  несемо втрати кожного дня. І розраховуємо на дієву допомогу відповідно до принципів європейського цивілізованого світу на користь якого українці зробили вибір», – підкреслив міністр.