Арсен Аваков: Війна на дорогах. 2016 рік – 3187 загиблих, 2017 рік (9міс) – 2317. Як її припинити. Прошу допомоги і підтримки

Міністр внутрішніх справ, коментуючи ДТП в Харкові, в якому загинули п’ятеро і отримали поранення і травми шестеро пішоходів, закликав Верховну Раду України в невідкладному режимі посилити заходи покарання для порушників ПДР. Зокрема застосувати процедуру автоматичної відеофіксації порушень, ввести жорсткі штрафи і посилити покарання за керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння.

Нагадаємо, увечері 18 жовтня 2017 року, в Харкові на перехресті вул. Сумська та провулку Мечникова автомобіль Lexus RX під керуванням 20-річної дівчини, рухаючись на заборонений сигнал світлофора, скоїв зіткнення з автомобілем VolkswagenTouareg. В результаті зіткнення Lexus вилетів на тротуар вул. Сумська і збив 11 пішоходів, п’ятеро загинули на місці, шестеро з травмами доставлені в лікарню.

«Співчуття сім’ям загиблих – 5 людей вбито – 20-річною жінкою, яка проігнорувала червоне світло світлофора на перехресті! Шестеро, в числі яких вагітна жінка, перебувають у лікарні з важкими травмами. Трагедія, що стала результатом звичної «молодий легковажності», нехтуванням елементарними правилами дорожнього руху, почуттям вседозволеності від «крутої» машини і безпечності. Винуватиця затримана поліцією, знаходиться під вартою і подання на арешт судом підписано Нацполіцією і прокуратурою. Поліція проводить розслідування, вивчає, в тому числі, роль водія другої машини, що брала участь в ДТП, – за результатами якого, сподіваюся, суд прийме адекватне тяжкості скоєного кожним з них рішення. Але горе сімей постраждалих і поранених не спокутувати вже ніяким вироком! Гірко і боляче, що такі трагедії в Україні не рідкість і не виняток», – зазначив Арсен Аваков.

Глава МВС закликав Верховну Раду терміново посилити заходи проти порушників правил дорожнього руху.

«Вважаю, що вже треба завершити громадську дискусію з приводу різкого посилення заходів проти порушників на дорогах. Необхідно негайно, до кінця поточного року прийняти законодавчі акти, що знаходяться в парламенті і уряді, це дозволить ввести в дію скрізь застосування процедур автоматичної відеофіксації порушень і жорстких штрафів, а також радикальне посилення покарання за водіння автомобілів в стані алкогольного сп’яніння. Я прошу Парламент в найближчі тижні дати МВС цей інструмент регулювання. Всі поправки і уточнення до чинних законів, що дозволяють реально радикально зупинити «війну на дорогах» вже нами внесені і узгоджені з профільним комітетом Верховної Ради», – заявив глава відомства.

Міністр підкреслив, що в 2016 році в дорожньо-транспортних пригодах в Україні загинуло 3187 чоловік, травмовано 32 079 осіб. За 9 місяців 2017 -го на дорогах загинуло 2317 і травмовано 25 082 наших громадян!

Міністр внутрішніх справ зазначив, що після впровадження автовідеофіксації на трасах смертність на дорогах Польщі відразу зменшилася (2011 р – 4189 людей, 2016 г. – 3026). За інформацією Авакова, польські громадяни отримують близько 1 мільйона «листів щастя» в рік, штрафи оплачують приблизно 400 тис. чоловік.

Як зазначив міністр, нововведення дисциплінувало  водіїв Польщі і врятувало тисячі життів.

«Чому я так педалюю необхідність введення відеофіксації? Вважаю, що при повному впровадженні системи ми різко зменшимо смертність на дорогах. В Україні ми плануємо зробити систему якісніше – використовуючи близько 4000 інтелектуальних камер по всій країні на першому етапі. Нам потрібні ці Закони – від них залежить життя людей! Але найважливіше – ніякі закони не будуть ефективні, якщо ми все, українці – не приймемо для себе рішення, що порядок на дорогах – необхідність! Без образ і істерик, виправляючи недоліки процедур і помилок.Прошу у суспільства підтримки для молодої патрульної поліції і  впроваджуваних процедур. Так, з критикою і підказками, але прошу підтримки! Це не простий шлях і пройти його можна тільки разом! »- заявив Арсен Аваков.