Арсен Аваков відвідав завод «Аеробус», де збирають вертольоти для України

Сьогодні, 4 жовтня 2018 року, в рамках робочого візиту до Франції міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін в супроводі віце-президента Аirbus SE Олів’є Мішалона ознайомилися з процесом збору вертольотів H125 і Super Puma Н225.

 

Перші чотири вертольоти французького виробництва вже в грудні прибудуть в Україну і будуть задіяні на службі Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної гвардії.

Міністр внутрішніх справ ознайомився з усіма етапами збору вертольотів і тестовими польотами.

«Система авіаційної безпеки, яку ми створюємо – це новий рівень професійної якості нашої роботи. Ми вивчили передовий досвід країн, які мають такі центри і прийшли до висновку, що головними є три компоненти – технічний, професійний і організаційний. Технічне переоснащення ми здійснюємо за рахунок компанії «Airbus Helicopters». Сьогодні ми також бачили, як готують українських пілотів. Протягом п’яти років буде йти підготовка кадрів для цієї служби. Що стосується техобслуговування вертольотів «Аirbus», то воно буде здійснюватися в Україні. У Ніжині буде розташований сервісний центр системи авіаційної безпеки МВС. Це дійсно інший якісний рівень і з точки зору безпеки польотів, і з точки зору ефективності застосування», – зазначив Арсен Аваков.

Збір вертольотів на заводі «Аirbus» проходить дев’ять етапів. Кожен етап займає три дні, відповідно, на повну збірку необхідно 27 днів. Після цього вертоліт передається на етап фарбування (близько 10 днів). Далі етап тестування – 2-3 польоти.

«Ультрамодерні навігація, нова система виявлення, значно допоможе в аеромедичної евакуації, аварійно-рятувальних та протипожежних операціях. Ми плануємо створити 15 пунктів авіаційної безпеки по всій Україні», – зазначив глава МВС.

Віце-президент «Airbus Helicopters» Олів’є Мішалон зазначив, що його компанія докладе всіх зусиль, щоб гарантувати повне задоволення потреб українських замовників.

Крім того, делегація МВС України на чолі з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим відвідала Національну базу Служби цивільної безпеки і надзвичайних ситуацій МВС Республіки Франції в місті Нім. Ця служба займається пошуковими і рятувальними операціями, медичної евакуацією, надає авіаційну швидку допомогу.

Арсен Аваков підкреслив, що система авіаційної безпеки і захисту МВС – надзвичайно складна і вимагає детального планування:

«Створенням системи авіаційної безпеки та захисту ми будемо займатися не один рік. Ми організуємо такі робочі поїздки, щоб ознайомитися з технічними деталями. Контракт з французькою компанією передбачає, що спочатку французькі фахівці допомагатимуть нам в технічному обслуговуванні, але це тільки до того моменту, поки ми не підготуємо своїх техніків. Вся система авіаційної безпеки буде працювати в Україні як єдиний механізм», – підкреслив міністр.

Довідка:

Airbus Helicopters (колишня Eurocopter Group) – франко-німецька компанія, яка виробляє одні з кращих вертольотів в світі.

Вертоліт Н125 – перевищує інші одномоторні вертольоти у продуктивності і універсальності, не вимагає високого рівня обслуговування і демонструє високі показники роботи у високогір’ї.

Вертоліт Н225 – володіє високими характеристиками швидкості, дальності польоту, завантаження і надійності в категорії 11-тонних дводвигунових машин.

Довідка

Служби цивільної безпеки і надзвичайних ситуацій МВС Республіки Франції (Sécurité Civile).

Працюючи при Міністерстві внутрішніх справ Франції, Служба цивільної безпеки і надзвичайних ситуацій є агенцією цивільної оборони Французького Уряду і налічує близько 2500 цивільного та військового персоналу та понад 60 об’єктів. Відома як Protection Civile до 1976 року Sécurité Civile ділиться на кілька груп – підрозділ пожежників, підрозділ безпеки та цивільно-військової співпраці (рятувальні операції та відділення цивільно-військової співпраці) бере участь у розмінуванні, береговій охороні, рятуванні в гірській місцевості, авіаційної швидкої допомоги та медичної евакуації, а також обов’язки по боротьбі з пожежами.

В даний час Sécurité Civile експлуатує 35 вертольотів EC-145, які були поставлені в період між 2002 і 2005 рр. Флот виконав понад 100 000 годин польотів. Флот ЄС-145 використовується для пошуку та рятування, пожеж, термінової медичної допомоги (EMS), спостереження та правоохоронних органів. EC-145 розгортається на 22 базах Sécurité Civile у Франції та заморських Французьких територіях.

Центральний командний центр Echelon та база підтримки вертольотів розташована в місті Нім.