Арсен Аваков: Відтепер поліцейський велопатруль на сторожі правопорядку в Дендропарку «Олександрія» НАН України

У літній період близько тисячі велопатрульних нестимуть службу у всіх великих містах України. Про це сьогодні, 30 травня 2017 року, повідомив міністр внутрішніх справ під час запуску велопатруля в Білій Церкві.

«Ми починаємо літній сезон і вітаємо нашу поліцейську велогрупу, яка буде патрулювати паркову зону спільно з кінною поліцією. У всіх великих містах України, де є паркові зони відпочинку, близько тисячі співробітників будуть використовувати саме велосипеди – тим самим підкреслюючи мобільність і доступність поліцейських сил – того, що ми виконуємо програму щодо екологічної чистоти під час патрулювання зелених територій. Ще одне нововведення, яке стане стандартом – в допомогу звичайним – авто, пішим і кінним, з сьогоднішнього дня – велопатрулі», – зазначив глава МВС.

У багатьох країнах поліція давно вже користується велосипедами – там, куди не на машині, ні пішки добиратися незручно. У Франції, Великобританії та Ізраїлі навіть є поліцейські патрулі на роликах – маневрені і швидкі в пішохідних зонах.

В Україні велопатрулі вже працюють в Києві, Харкові, Запоріжжі, Тернополі та Кривому Розі.

«У Білій Церкві – унікальна територія патрулювання – 297 кв. км одного з найкрасивіших і найстаріших дендропарків України «Олександрія». 200-річна перлина садово-паркового мистецтва, пейзажний парк з елементами романтизму і сентименталізму заслуговує самої ретельної і самої дбайливої охорони! А кількість відвідувачів – понад 300 тисяч на рік – диктує необхідність достатньої поліцейської присутності і контролю. Тому – особлива увага і спеціальні патрулі для безпеки наших громадян», – повідомив Арсен Аваков.

Відзначимо, що під час заходу також відбулася передача гібридних автомобілів групам реагування патрульної поліції Київської області. 15 автомобілів сьогодні заступлять на службу, два – в місті Біла Церква. Всі ці електромобілі вже пройшли реєстрацію в новому білоцерківському Сервісному центрі МВС України.

Довідка:

Дендрологічний парк «Олександрія» Національної академії наук України, розташований на околиці міста Біла Церква, поряд з річкою Рось, і належить до числа найбільших в Україні, його територія становить 297 га.

Парк був створений більше 200 років тому родиною великого землевласника, графа Франциска Ксаверія Браницького, як предмет сімейної гордості і магнатського величі. Парк і сьогодні зберігає головні ландшафтні композиції і є унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ – початку XIX ст.

Над створенням парку працювали садівники і архітектори Мюффо, Ботані, Станге, Бартецький, Вітт.

Сьогодні «Олександрія» є одним з найулюбленіших місць відпочинку жителів міста і його гостей. Кількість відвідувачів постійно зростає, так у 2014 році парк відвідали 220 тис. чол., в 2015 – 250 тис. осіб, в 2016 – 300 тис. чол.