Арсен Аваков: Відродження економічного потенціалу України – наша основна мета

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України, 23 вересня 2016 року в місті Харкові, під час виступу на 8-му Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи».

«9 з 11 показників зростання економіки за галузями – це успіх. Не забуваючи про те, що біля Харкова знаходиться зона антитерористичної операції, а в 40 км – кордон Росії. Ми продовжуємо працювати в складних умовах, але ми маємо абсолютно ясну тенденцію до розвитку. Економіка зростає вже кілька місяців, незважаючи на те, що Україна втратила 25% промислового потенціалу на окупованій території і зазнала трансформацію ринку. Я думаю, що для будь-якого іноземного інвестора цей стійкий потенціал багато скаже. Це добрий знак для наших партнерів і економіки країни», – зазначив Арсен Аваков.

Також міністр внутрішніх справ акцентував увагу на досягненнях науки і системи освіти Харківської області.

«Харківські університети не менш важливі, ніж харківські підприємства. Одне з головних переваг області – це найпотужніші наукові школи і система освіти. Питання оборони і безпеки, як і питання розвитку освіти, є ключовим пріоритетом бюджету України на наступний рік. Саме тому ми можемо з гордістю сказати, що проект бюджету передбачає зростання державного фінансування – зростання уваги до вищої школи і  освіти в цілому. І я думаю, що для харків’ян – це той самий час, коли можна себе проявити, а для партнерів і інвесторів бути відкритими і сміливими», – повідомив міністр внутрішніх справ.

Довідка:

У 2016 році участь у економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи» взяли 30 міжнародних делегацій і 11 Надзвичайних і Повноважних послів США, Канади, Індії, Бразилії, В’єтнаму, Албанії, Румунії, Словенії, Македонії, Азербайджану та Індонезії. Крім дипломатичного корпусу, участь у заході взяли представники бізнесу, експертних кіл і міжнародних організацій країн Європи, Азії, Південної та Північної Америки.

Головною метою Форуму є налагодження міжнародного економічного співробітництва регіону, залучення іноземних інвестицій в економіку Харківської області та відкриття нових можливостей для розвитку, як великого, так і малого та середнього бізнесу.

В рамках заходу заплановано проведення двох пленарних засідань і 8 панельних дискусій. Спікерами стануть представники міжнародних організацій та бізнес-кіл, а також представники керівництва України: Глава Адміністрації Президента Ігор Райнін, Секретар Національної інвестиційної ради Борис Ложкін, Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Учасники заходу зможуть не тільки провести переговори з міжнародними партнерами, а й ознайомитися з механізмами виходу на міжнародні ринки і залучення інвестицій, які вже доступні завдяки роботі офісів регіону в Китаї і Вашингтоні. Також учасники Форуму отримають практичні поради з отримання міжнародної технічної допомоги та інформацію про доступні в Україні міжнародних програмах для малого і середнього бізнесу.

Одним із центральних заходів Форуму стане презентація діяльності Національної інвестиційної ради.

Також в рамках Форуму відбудеться підписання низки документів, в тому числі тристороннього Меморандуму про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією, Центром міжнародного приватного підприємництва (CIPE) і Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців» та Меморандуму про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією та Китайською торговою Асоціацією в Україні.