Арсен Аваков: Відкриття Сервісних центрів МВС нового типу – черговий і важливий крок нашої реформи

Міністр внутрішніх справ презентував в Києві запуск роботи першого Сервісного центру МВС нового типу. З першого дня роботи Центр запрацював з повним навантаженням, тому глава МВС запросив киян оцінювати роботу реформованої структури надання сервісу за адресою Київ, вул. Павла Усенка, 8.

«Це перший серійний центр нового типу, який працює за новими правилами, з новим персоналом, з реалізацією всіх інновацій», – зазначив Арсен Аваков.

Серед основних переваг – наявність електронної черги та системи прозорих кабінетів, використання сучасних технологій, і клієнтоорієнтований принцип обслуговування. Перший оновлений Сервісний Центр №8045 розрахований на обслуговування як мінімум 300 клієнтів в день.

У робочий час персоналу заборонено користуватися мобільними телефонами і Інтернетом поза службових цілей, а обідня перерва у співробітників організований за змінним графіком.

«Для нас дуже важлива клієнтоорієнтованість такого сервісу. Пріоритет – зручності для людини! Сподіваюся, що кожен громадянин нашої країни скористається цим сервісом і переконається, що його якість краще, ніж було раніше!» – підкреслив міністр.

Уже сьогодні Сервісний центр надає наступні послуги:

  • оформлення державної реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку транспортних засобів;
  • видача свідоцтва про реєстрацію, тимчасового реєстраційного талона та номерних знаків на транспортні засоби;
  • внесення до Єдиного державного реєстру МВС інформації про накладення або зняття обмежень щодо транспортних засобів;
  • розгляд звернень громадян та надання інформації про надання інших сервісів МВС.
  • видача та заміна водійських посвідчень на право водіння автомобілів (прав) ..

Найближчим часом додадуться такі функції:

  • прийом іспитів на право керування транспортними засобами всіх категорій;
  • видача довідок про відсутність судимості;
  • проведення огляду транспортних засобів для видачі свідоцтва про допуск до перевезення небезпечних вантажів.

«Ми додамо цілий ряд послуг невластивих для МРЕВ. Ми будемо видавати тут довідки про відсутність судимості, проведенні огляду транспортних засобів для видачі свідоцтва про допуск до перевезення небезпечних вантажів. Після відповідних змін законодавчої бази, в сервісних центрах ми зможемо оформляти дозволи на особисту зброю. Людина не буде думати про міжвідомчих проблемах, він просто приходить за послугою і отримує її», – підкреслив глава відомства.

За інформацією Арсена Авакова, у всіх Сервісних Центрах МВС будуть організовані дитячі куточки і передбачені умови для обслуговування клієнтів з особливими потребами.

«Головне в сервісі це – ЯК ТЕБЕ ОБСЛУГОВУЄ ЛЮДИНА, співробітник, наскільки він привітний, уважний, терплячий і дружній. Тому ми уважно відбираємо і навчаємо наш новий персонал», – підкреслив міністр.

Глава МВС повідомив, що всі співробітники колишніх МРЕВ, які висловили бажання і готовність працювати за новими принципами, пройшли переатестацію, а нові – конкурсний відбір і навчання – конкурс на місце склав 43 людини на місце. У першому СЦ № 8045 у фронт і бек-офісах працює 30 чоловік.

Як зазначив міністр, майданчик огляду транспортних засобів знаходиться через дорогу від сервісного центру, а електронна черга буде єдина в разі, якщо клієнту необхідно потрапити і до адміністратора, і до експерта для огляду машини – тобто, клієнтові не доведеться двічі займати чергу.

Ще одна принципова новація, за словами глави МВС, то, що адміністратор Сервісного центру, який обслуговує клієнта, самостійно приймає рішення, ставить свій підпис на документі і несе за неї персональну відповідальність. На думку експертів, це знижує корупційний ризик, підсилює мотивацію і дозволяє вести якісний моніторинг роботи.

Міністр зазначив, що в Києві планується відкрити чотири Сервісних центру, паралельно такі центри будуть відкриватися у всіх обласних центрах – в Харкові, Дніпропетровську, Львові, Маріуполі і далі по всій країні. В районні центри, де немає необхідності в постійно діючих Центрах, будуть за графіком приїжджати мобільні СЦ.

«Ми плануємо реалізувати цю реформу за 9 місяців. Що б кожен зміг якомога швидше спробувати новий привітний сервіс! Крок за кроком – ми реформуємо всю систему МВС!»

Арсен Аваков розповів, що для отримання неупередженої оцінки роботи нового Центру, він до свого візиту направив «таємного покупця».

«Для того щоб отримати неупереджену думку про наш починанні, я підіслав «таємного покупця»  – «шкідливого по професії і характеру» журналіста Зураба Аласанія. У нього багато років є і машина, і мотоцикл – він уже добре пам’ятає, як і за скільки було звертатися в МРЕВ! Він прийшов з ранку і … отримав нове водійське посвідчення за 22 хвилини! І вже раз йому сподобалося – а він кривити душею не стане – значить, ми все робимо правильно!» – зазначив міністр.