Арсен Аваков: Відкрили навчально-тренувальний центр з домедичної допомоги за стандартами НАТО

Кожен правоохоронець зобов’язаний вміти надавати першу медичну допомогу, заявив міністр внутрішніх справ, 31 березня 2018 року, під час відкриття навчально-тренувального центру на базі НАВС. Центр відкритий у рамках спільного проекту НАТО та МВС України «Багатонаціональна система телемедицини для надзвичайних ситуацій».

«Ми робимо дуже важливу справу – говоримо про парамедиків, але бачимо, що в строю стоять і поліцейські, і офіцери ДСНС. Кожен із них повинен вміти надавати медичну допомогу, навіть не маючи спеціальної освіти, прийняти правильне рішення в неочікуваних ситуаціях. Так ми зможемо врятувати не одне життя. Перші 75 офіцерів сьогодні отримали дипломи про успішне завершення курсу домедичної допомоги. На цьому ми не зупиняємося – наступні в черзі на навчання – прикордонники та нацгвардійці. Реформа МВС рятує життя!» – відмітив Арсен Аваков.

Відкриття навчально-тренувального центру відбулося в рамках проекту НАТО «Багатонаціональна система телемедицини для надзвичайних ситуацій». За період з грудня 2017 по березень 2018 року на базі відділення пройшли навчання за 48-годинною програмою, успішно здали іспит та отримали свідоцтво підвищення кваліфікації з домедичної допомоги 486 слухачів.

«Відкриття Центру – результат багаторічної роботи, фундамент якої був закладений у рамках програми НАТО «Наука заради миру». З початком російської агресії Україна стала активним учасником цієї програми. Відкриття Центру – ще одне підтвердження того, що міжнародна спільнота підтримує Україну», – зазначив голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.

Відмітимо, проект НАТО «Багатонаціональна система телемедицини для надзвичайних ситуацій» розпочався у 2013 році під керівництвом  науковців і фахівців з Румунії і США, членів Альянсу НАТО і  країн-партнерів, таких як  Фінляндія, Молдова та Україна. Створення навчально-тренувального центру домедичної допомоги в Україні тривало два роки. Програмою НАТО було частково виділене обладнання для забезпечення стаціонарного та мобільного навчально-тренувального центру. Крім того, на базі SMURD Fundation у Румунії спеціальну підготовку за стандартами НАТО пройшли 14 українських спеціалістів, які наразі й навчають наших офіцерів.

Телемедицина – забезпечує надання дистанційних консультаційних медичних послуг, спеціалістам, які перебувають в різних частинах світу. Портативні медичні комплекти дозволяють тим, хто надає першу допомогу, зв’язатись із системою та отримати експертні рекомендації від лікаря-спеціаліста. Це забезпечує надання правильної, спеціальної допомоги і лікування тим, хто потребує її якнайшвидше та потенційно допоможе врятувати багато життів під час катастроф, інцидентів або якщо потрібна гуманітарна допомога.

 

 

Довідка

Навчально-тренувальне відділення домедичної підготовки здійснює підготовку, підвищення кваліфікації тренерів та інструкторів з домедичної підготовки, працівників поліції, рятувальників та інших осіб, які згідно зі своїми службовими обов’язками зобов’язані володіти знаннями і практичними навичками надання домедичної допомоги.

Основними завданнями Відділення є:

–           підготовка та підвищення кваліфікації слухачів;

–           удосконалення практичних навичок слухачів з домедичної підготовки;

–           набуття слухачами знань та практичних навичок з надання домедичної допомоги;

–           навчання прийомам та засобам забезпечення особистої безпеки при виконанні службових обов’язків;

–           формування високої психологічної стійкості в різних ситуаціях, розвиток спостережливості, пильності, пам’яті, мислення та інших професійно-психологічних якостей і навичок;

–           надання платних послуг щодо підготовки слухачів з надання домедичної допомоги для підприємств, організацій та установ, інших фізичних та юридичних осіб незалежно від форм власності та підпорядкування.

            Тренери відділення пройшли повний курс спеціальної підготовки в міжнародному центрі парамедицини SMURD та сертифіковані за стандартами NАТО.