Арсен Аваков: Від клімату польсько-українських відносин залежить національна безпека Києва і Варшави

Міністр внутрішніх справ України Арсеній Аваков висловив подяку Польщі за непохитну і послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України під час сьогоднішньої зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Яном Пєкло.

«Мені імпонує Ваша позиція, пане Посол, у ставленні до численних – щоб здаватися випадковістю – брудних провокацій, здійснених протягом останнього періоду, що б вбити клин в українсько-польські відносини. Нам слід бути мудрими і рішучими у протидії цій ідеологічній деструкції», – зазначив Арсен Аваков, коротко ознайомивши Посла Республіки Польща про хід розслідувань за фактами останніх антипольських акцій.

У свою чергу Ян Пєкло висловив вдячність українській стороні за заходи, прийняті з метою зміцнення охорони польських консульських установ в Україні.

Реалізуючи спільні заходи в рамках узгоджених програм співробітництва, транскордонної та регіональної взаємодії, Україна і Польща підвищують безпеку в регіоні, створюють надійну базу для реагування на кризові ситуації.

«Для нас надзвичайно важливо відчувати надійну і ефективну підтримку наших справжніх партнерів. Успіх польських реформ, зокрема, в процесі реформування цивільного сектора безпеки може стати зразком для нашої держави», – підкреслив міністр внутрішніх справ.

У контексті подальшого вдосконалення можливостей Національної поліції України цікавий, зокрема, досвід використання в правоохоронних органах Польщі систем кримінальної аналітики, заснованих на найсучасніших світових розробках і адаптованих для потреб польських служб.

У разі необхідності додаткового міжнародно-правового інструментарію для співпраці обидві сторони висловили готовність якнайшвидше розглянути питання укладення відповідних угод.

«Ми відкриті для більш тісної співпраці з польським Міністерством внутрішніх справ, а також налагодження ефективних партнерських взаємин між Національною поліції України та Головною комендатурою поліції Республіки Польща», – повідомив глава відомства.