Арсен Аваков: Ви уявляєте, які доходи позбавили менеджмент НАК «Нафтогаз України» приватних власників і спритників

Міністр внутрішніх справ заявив, що принципова державницька позиція топ-менеджера НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва дозволяє повернути до держбюджету мільярди доларів і це викликає колосальний тиск на голову правління компанії. Держава повинна забезпечити керівнику такого рівня необхідний захист, підкреслив глава МВС.

«Мене обурив потворний крик «розгніваних трудящих» і професійних (вже!) громадських – антикорупціонерів  піднятий навколо цієї передбачуваної покупки. Я не знаю напевно – де, як  – і швидко, і економно купити бронеавтомобіль для топ-менеджера найбільшої держкомпанії України, але переконаний, що робити це потрібно», – підкреслив Арсен Аваков.

Глава відомства навів ряд аргументів і прикладів, які раніше не були надбанням громадськості …

Так, 24 листопада 2015 року, в самому розпалі боротьби міністра МВС і Коболєва з «Osthemom» – компанія Фірташа, за повернення держави трьох мільярдів гривень, в момент арешту майна боржників – будинок, в якому живе голова НАКу з сім’єю, був обстріляний  кількома автоматними чергами, коли той виїжджав на роботу.

«На наступний день – ми були змушено виділити Андрію Коболєву спецохорону, а прем’єр-міністр Яценюк віддав йому свій штатний бронеавтомобіль, зобов’язавши його переміщатися на ньому.

Епізод, але гроші для держави, в результаті, ми отримали – три мільярди виявився найважливішою підмогою в закупівлі газу для зимово-весняного періоду – завдяки наджорсткій позиції Коболєва і дій Нацполіції», – зазначив міністр.

Приводів залякувати і стріляти по топ-менеджеру Нафтогазу було досить. Дії Коболєва – позбавили багатьох величезних грошей і прибрали з потоків.

«Це була – не “постановка” і не піар – адже широка публіка нічого не знала про факт обстрілу глави НАКу – ми не оприлюднили цього факту тоді», – повідомив Арсен Аваков.

Ще одним аргументу на користь необхідності забезпечення фізичного захисту голови НАК «Нафтогаз України» є те, що Коболєв в різних європейських судах, представляє позицію і координує роботу по судових позовах – поставки і транспортування газу з Російською Федерацією, на суму близько 46 МІЛЬЯРДІВ ДОЛАРІВ США.

«Тиск на представляючого, по суті, Україну – главу НАК “Нафтогаз України ” колосальний – в хід йде все … від психічних атак до шантажу, погроз, прихованих і відкритих закидів … Ми точно тепер знаємо, що для чинного путінського режиму немає обмежень в досягненні своєї імперської цілі, а тут – такий незручний менеджер», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Гострі конфлікти з ключовими олігархами по поверненню багатомільярдних боргів, постачання газу, повернення під державне управління «Укртранснафти». Також конфлікти з приватними газодобувними компаніями, переклад всіх багатомільярдних тендерів НАК «Нафтогаз України» на відкриту основу прозорих тендерів – це все нелегка робота, яка може “комусь заважати” пояснив Арсен Аваков.

«Ви уявляєте, яких доходів позбавив правильний менеджмент НАКу приватних власників і просто спритників на державному горбу, перерозподіливши ці доходи в бік держави? Уявляєте скільки тіньових схем накрилися? Коболєву, який діє дуже жорстко і в інтересах країни – захист не потрібен ???» – зазначив міністр.

У свою чергу Андрій Коболєв продовжує роботу по радикальному реформуванню діяльності НАК «Нафтогаз України». Ним розроблено і готова до впровадження нова радикальна система моніторингу і охорони державних нафтопроводів – на крадіжках через врізки, в результаті яких – держава втрачала від 500 мільйонів до мільярда в рік.

Міністр внутрішніх справ переконаний, що в галасі навколо цієї новини існує проблема набагато глибше:

 «Так, боюся – не в броньовику справа – броньовик потрібно .. боюся справа в іншому … Ну, так на те є ви, МИ – розсудливі. СИСТЕМНИХ ДЕРЖАВНИКІВ, КОМПЕТЕНТНИХ МЕНЕДЖЕРІВ потрібно підтримувати, пестити і леліяти. Вони для мене надія майбутнього! Їх так мало, і я завжди встану на їх захист. Сподіваюся і ви», – підкреслив Арсен Аваков.