Арсен Аваков: Вертольоти останньої модифікації – в Єдиній авіаційній системі безпеки і захисту МВС України

Відповідну угоду про поліпшення конфігурації вертольотів «H-145» для Єдиної авіаційної системи безпеки і захисту МВС підписали міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і президент французької компанії «Airbus Helicopters» Бруно Івен на міжнародній виставці «Heli-Expo 2019», 5 березня 2019 року .

Найбільша в світі виставка вертольотів «Heli-Еxpo 2019» проходить в цьому році у Всесвітньому конгрес-центрі Джорджії в м. Атланта, США. Її масштаби вражають: 100 тис. м2 території, більше 700 компаній-учасників, 60 різних моделей вертольотів з усього світу.

В рамках досягнутих під час виставки домовленостей з компанією Airbus, Україна отримає найсучаснішу модель вертольота «H-145». Це більш швидкий і економічний вертоліт з вантажопідйомністю – 3800 кг. Він здатний швидко перевезти пілота і 11 офіцерів на місце події – ідеально підходить для правоохоронних та рятувальних операцій.

«Єдина авіаційна система безпеки і захисту МВС через кілька років буде функціонувати так, як цього заслуговують люди! 21 – «SuperPuma», 10 – «Н-145» і 24 – «Н-125» – це перші моделі, які ми отримаємо найближчим часом. Перші поставлені машини «Н-225» викликали фурор в професійному середовищі. Зараз ми бачимо нові розробки вертольота. Новітня модифікація «Н-145» – для України, і ми дуже пишаємося цим», – зазначив Арсен Аваков, висловивши подяку команді Airbus за результативну співпрацю.

Міністр внутрішніх справ України розповів, що Єдина авіаційна система безпеки і захисту МВС України стане третім за потужністю в Європі, після Франції і Німеччини. Українські рятувальники і поліцейські одні з перших почали використовувати нові моделі вертольотів. Головна мета МВС – забезпечити правоохоронців кращою технікою для виконання їх нелегкої роботи.

«”H-125 “- вертоліт, який досяг вершини Евересту (8 848 м.), тому наші гори – не проблема! Ці надпотужні вертольоти будуть задіяні в рятувальних операціях, а також для моніторингу прикордонної зони України», – повідомив Арсен Аваков.

Відзначимо, що модернізовані вертольоти чергуватимуть практично у всіх куточках України і забезпечать виконання всього комплексу завдань, які покладені на Державну службу України з надзвичайних ситуацій. Для ефективної аеромедичної евакуації машини обладнані двома медичними модулями.

Крім цього, для вертольотів в Україні незабаром буде створений потужний сервісний центр. Це дозволить обслуговувати не тільки наші авіамашини, а й брати замовлення від наших партнерів з інших країн. Для технічного обслуговування вертольотів в Україну прибуде група фахівців з компанії Airbus. Вони протягом року будуть вчити українських фахівців.

«Цей проект – яскравий символ ефективної співпраці між Європейським Союзом і Україною та беззаперечно величезний стрибок в технічному забезпеченні підрозділів МВС», – розповів міністр внутрішніх справ.