Арсен Аваков: В умовах неоголошеної війни, технічна допомога Японії дозволяє щодня рятувати життя людей

Сьогодні, 12 грудня 2017 року, Державна служба з надзвичайних ситуацій України отримала 4 піротехнічних автомобілі та 4 унікальних, надчутливих детектори-радари для розмінування боєприпасів від Уряду Японії.

Автомобілі та обладнання були закуплені в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Посилення діагностичних можливостей лікарень і зміцнення потенціалу з розмінування в Україні» Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) за фінансової підтримки Уряду Японії. Загальна сума – більше 5 680 тис. грн.

У заході взяли участь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шигекі Сумі і глава програми Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) Сергій Волков.

«Через лінію фронту постійно надходять вибухонебезпечні предмети – гранати і міни щодня вибухають в мирних містах. Це реалії країни, в якій йде війна. Сьогодні ми вперше отримуємо таку сучасну, найкращу в світі техніку з розмінування, виявлення мін і вибухонебезпечних речовин. Піротехнічні машини Mitsubishi укомплектують підрозділи ДСНС Волинської, Запорізької, Одеської та Херсонської областей – вони забезпечать оперативну допомогу рятувальникам в регіонах. А унікальні, надчутливі геородари будуть спрямовані, для проведення гуманітарного розмінування, в Донецьку, Луганську та Харківську області», – повідомив глава МВС.

За інформацією керівництва ДСНС, державна програма реформування служби, закладена до Державного бюджету 2018 року і партнерські програми, зокрема, з Урядом Японії, дозволять провести оновлення 90% застарілої автомобільної техніки і підвищать оперативність і якість роботи українських рятувальників.

Вибухотехніки отримали найсучасніші на сьогоднішній день детектори-радари, особливістю яких є наявність автономних режимів металошукача і детектора зміни щільності речовини – що дозволяє знаходити неметалічну вибухівку. Прилад працює в автономному режимі до 16 годин і має вбудовану карту пам’яті, де зберігається отримана інформація.

«В минулому році ми передали дванадцять автомобілів для ДСНС. Я дуже радий, що сьогодні, ми передаємо ще чотири транспортних засоби і чотири георадари українським рятувальникам. Я сподіваюся, що кількість людей постраждалих від мін та боєприпасів на Сході України істотно зменшитися. Уряд Японії продовжить підтримувати роботу з технічного переоснащення підрозділів МВС», – заявив Надзвичайний і Повноважний посол Японії Шигекі Сумі.

За 3 роки в рамках партнерської програми МВС України та Уряду Японії, Державна служба з надзвичайних ситуацій отримала 16 піротехнічних автомобілів, інженерне і аварійно-рятувальне обладнання; Національна поліції України – понад 1500 автомобілів Toyota Prius, 600 Mitsubishi Outlander PHEV і 9,5 тис. комплектів форми для дільничних. Крім того, Уряд Японії передав Центральному клінічному госпіталю Державної прикордонної служби України діагностичне обладнання: комп’ютерний томограф Toshiba, відео-ендоскопічний комплект Olympus, цифрову рентгенівську систему Calypso. Загальний бюджет партнерської програми становить 22,5 млн. грн.

«Я вдячний Уряду Японії за допомогу і підтримку на всіх рівнях. Два роки – в умовах неоголошеної війни – ми реалізовуємо спільну з Японією програму гуманітарного розмінування. Техніка від наших партнерів дозволяє щодня рятувати життя людей. Дякую Послу Японії за тісну співпрацю та підтримку нашого відомства! Вдячні Уряду і народу Японії!»- зазначив Арсен Аваков.