Арсен Аваков: В Україні буде створено єдину міжнародну платформу по боротьбі з організованою злочинністю

Такої домовленості було досягнуто, 17 квітня 2018 року, в ході зустрічі міністра внутрішніх справ України з високопосадовцями Державного департаменту США.

«З заступником Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Аароном Вессом Мітчеллом дуже детально обговорили план повернення Донбасу та Криму за стратегією step by step, та створення в Україні єдиної міжнародної платформи з боротьби із організованою злочинністю, зокрема російським криміналом та “злочинцями в законі”», – заявив Арсен Аваков.

Глава МВС відмітив, що зараз тривають переговори щодо створення на території України Офісу США з протидії наркозлочинам та про навчання українських офіцерів в американських навчальних закладах:

«Ми побачили підтримку всіх наших ініціатив. Вже зараз у нас є домовленість, що в Україні на постійній основі працюватиме офіцер Управління по боротьбі з наркотиками (DEA), що дозволить ефективно обмінюватися оперативною інформацією. Крім того, американською стороною виділено більше мільйона доларів на навчання українських офіцерів поліції в академії DEA».

Нагадаємо, в лютому 2018 року в складі Нацполіції запрацював Департамент боротьби з організованою злочинністю. Підрозділ займається протидією суспільно небезпечним організованим групам та злочинним організаціям, зокрема, кримінальним авторитетам, які мають вплив на суспільно важливі сфери життя.

 

Довідка:

Аарон Весс Мітчелл – заступник Держсекретаря США у справах Європи і Євразії. До переходу на дипломатичну службу Мітчелл отримав широку популярність, як співзасновник, президент і виконавчий директор Центру аналізу європейської політики (CEPA), який за останні 12 років став одним з найвпливовіших дослідних центрів у Вашингтоні. Також очолював кілька міжнародних робочих груп з різних аспектів відносин між США і Європою та працював в наглядових радах ряду дослідницьких центрів у Східній Європі, включаючи Словацьку Атлантичну комісію і Празький центр трансатлантичних відносин.

**

Drug Enforcement Administration  – створене 1 липня 1973 року  за пропозицією президента Ніксона агентство у складі Міністерства юстиції США. Його завдання: забезпечувати застосування і дотримання федерального законодавства про наркотики і притягати до відповідальності осіб і організації, що займаються виробництвом і розповсюдженням наркотичних засобів.