Арсен Аваков: В розпорядженні МВС з’явився вертоліт для транспортування інфекційних хворих

Сьогодні в ДСНС України заступив на цілодобове чергування санітарний вертоліт МІ-8 МТВ-1, спеціально обладнаний для транспортування інфекційних хворих. Про це 27 лютого в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1 + 1» повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Глава МВС підкреслив, що до складу екіпажу входять досвідчені льотчики і група медиків, які отримали міжнародну сертифіковану кваліфікацію для забезпечення транспортування інфекційних хворих. Запас льоту спецтранспорту – 1200 км, тобто, вертоліт зможе при необхідності евакуювати хворих з найвіддаленіших куточків країни. За один рейс вертоліт може перевозити 4-6 чоловік.

«Ці люди працювали під час епідемії «Ебола» в Африці – здійснювали евакуацію хворих під час рятувальної операції. За один рейс вертоліт може перевозити 4 – 6 хворих. Евакуація на ньому можлива на відстань 1200 км, тобто по всій території нашої країни», – зазначив міністр.

Вертоліт обладнаний ізоляційними капсулами; біозахисними комплектами для персоналу; знезаражувальним душем, який складається з камери для пацієнта на ношах, боксу, двох 50-літрових ємностей для води; ізоляційною камерою, а також спеціальними модулями, де фіксуються капсули на час польоту.

Алгоритм дій наступний: після прибуття на місце евакуації персонал, одягнений в біозахисні костюми, поміщає хворого в ізоляційну капсулу. Прямо в капсулі поміщає під знезаражувальний душ, заносить в вертоліт і фіксує в медичному модулі. Далі – супровід хворого до місця госпіталізації.

Вертоліт базується на майданчику ДСНС в Києві, екіпаж знаходиться в постійній готовності і може протягом 3-4 годин забезпечити евакуацію з будь-якої області України.