Арсен Аваков: В Рівненській області затримано групу старателів, які чинили опір поліції. Вилучено броньовану машину типу МТЛБ

Міністр внутрішніх справ повідомив про успішну операцію, проведену спецпідрозділами Нацполіції по затриманню «чорних старателів» і припинення незаконного видобутку бурштину в Рокитнівському районі Рівненської області. Під час операції контрабандисти чинили збройний опір. При знешкодженні угруповання вилучено машина типу МТЛБ – легкий броньований багатоцільовий транспортер.

За інформацією глави МВС, незаконний “клондайк видобувачів бурштину» і броньовану техніку виявили за допомогою безпілотників спецпідрозділу поліції «Дніпро-1» при проведенні аеророзвідки».

«Сьогодні спецпідрозділу Нацполіції зайшли на далекі острови в Рівненському заповіднику (це Рокитнівський район, непрохідні болта) і затримали групу незаконних старателів, які чинили опір спецназу. Копачі, які мали при собі вогнепальну зброю, відкрили прицільний вогонь по дронам і збили два з трьох апаратів», – розповів міністр.

За словами Арсена Аваков, ватажки незаконного бізнесу зараз намагаються організувати місцеве населення на захист «бурштинової мафії».

Міністр підкреслив, що МВС не допустить «влади» бурштинової вотчини всередині країни. «І тут заздалегідь скажу: люди, не піддавайтеся на провокації бандитів – наша рішучість відновити законність на «Клондайк» непохитна!» – підкреслив керівник МВС.

Він зазначив, що при необхідності, до місця незаконного видобутку «сонячного каменю» будуть направлені підрозділи Національної гвардії України і поліції.

Операції по наведенню порядку триватимуть, – попередив міністр.

Арсен Аваков звернувся до колег по Кабміну із закликом про спільну роботу з врегулювання законодавчої бази в частині видобутку корисних копалин, зокрема, бурштину. «Дуже розраховую, що колеги-міністри якомога швидше внесуть (знаю, що майже все готово!) Нові законопроекти, адекватно регулюють видобуток Бурштина !! Терміново треба!» – підкреслив глава МВС.