Арсен Аваков: В результаті заворушень біля ВР України від 14 жовтня затримані 43 людини

12 з них арештовані, відносно 17 складено адмінпротоколи, 14 громадян відпущені, оскільки щодо них в даний час відсутні докази про скоєння злочинів або адміністративних правопорушень. Про це на прес-конференції, яка відбулася 16 жовтня в МВС, повідомив глава відомства Арсен Аваков.

За його словами, події біля Верховної Ради України він кваліфікує як нічим не спровоковані дії радикальних сил, спрямовані на дестабілізацію ситуації всередині країни. «Виходячи з цього, ми не робимо ніяких поблажок ні на які патріотичні почуття, ні на які «майданівські» братства. МВС займає жорстку позицію – припиняти такого роду заворушення і карати винних», – заявив міністр.

2

Він також повідомив, що за підсумками цих заворушень зірвано засідання ВР, яка не змогла розглянути важливі законопроекти. Саме через це 50 тисяч осіб, які перебувають в зоні проведення АТО, не можуть на цей час взяти участь в позачергових виборах народних депутатів України.

– У результаті заворушень, організованих під Верховною Радою України, затримані 43 людини. З них 12 – заарештовані, щодо 17 складено адміністративні протоколи, 14 осіб відпущені в зв’язку з відсутністю доказів, – зазначив Арсен Аваков.

У той же час він повідомив, що сьогодні затримані ще двоє громадян. Один – мешканець Житомира Віктор Захарчук, 1996 року народження. Його батько, Олександр Захарчук – кандидат в народні депутати України по мажоритарному округу №65 від партії «Свобода». Крім того, за рішенням суду сьогодні також затриманий Олександр Вахній, який жорстоко бив правоохоронців, які охороняли правопорядок біля ВР.

На думку глави правоохоронного відомства, ті хто прийшов під Верховну Раду з палицями і ланцюгами, або «відпрацьовували власне его», або ж замовлення якоїсь політичної сили, яка втратила свою вагу.

У той же час Арсен Аваков зазначив, що МВС разом з іншими спецслужбами України має оперативну інформацію про хід підготовки цих заворушень. На жаль, в повному обсязі зараз її не можна оприлюднювати.

«Разом з тим, для всіх тих, хто закликає йти звільняти незаконно затриманих «патріотів» – приходьте. Але ті, хто прийде звільняти бандитів такими методами – зустрінемо і віддамо під суд. Це жорстка позиція!» – підкреслив Арсен Аваков.

3
Він вважає, що те, що відбувалося в Києві – це така ж агресія проти країни, як і агресія, що відбувається на кордоні з Росією. Наразі відносно ряду осіб тривають оперативні дії і, ймовірно, список затриманих за підсумками цієї спровокованої акції збільшиться.

На завершення прес-конференції Арсен Аваков зазначив, що розслідування подій 14 жовтня біля Верховної Ради триває.

– Я вийшов на прес-конференцію не для того, щоб представити повну картину того, що сталося, а для того, щоб заявити позицію і нашу досить тверду рішучість припиняти подібного роду правопорушення, – підкреслив глава МВС.