Арсен Аваков: В разі збройної агресії РФ проти Польщі, наші західні сусіди можуть використовувати досвід України

Міністр внутрішніх справ України провів робочу зустріч з делегацією представників Бюро національної безпеки Республіки Польща на чолі з Павлом Солохом.

Сторони розглянули механізми опору гібридної агресії, поточну геополітичну ситуацію, загрози для України і Польщі з боку Російської Федерації та співробітництво в умовах ведення гібридної війни. Зокрема, міністр внутрішніх справ розповів про особливості міжвідомчої взаємодії силових структур МВС і Збройних сил України.

«Протягом першого місяця конфлікту лінію оборони утримували підрозділи Нацгвардії і добровольчі батальйони МВС. Зараз українською владою в прифронтовій зоні відновлюються визрівання мости, дороги, школи і будинки, які постраждали від вибухів. Наше завдання – демонстративно показати, що, наприклад, в Краматорську населенню жити краще, ніж в окупованій Горлівці, яка знаходиться лише в 30 кілометрах», – зазначив Арсен Аваков.

Нагадаємо, що в Маріуполі, Краматорську, Сєвєродонецьку і інших прифронтових містах вже працює нова патрульна поліція і проходить переатестація співробітників обласних підрозділів НПУ, що також є важливим фактором стабілізації ситуації.

«Нова поліція сьогодні, крім іншого, займається ще й предметною агітацією, що є специфічною функцією для правоохоронців. Це – демонстрація нової якості влади», – підкреслив Арсен Аваков.

В ході заходу глава Бюро національної безпеки Республіки Польща Павел Солох подякував за наданий аналіз ризиків і небезпек при гібридному протистоянні, які були напрацьовані фахівцями МВС України. Він також запевнив, що польська сторона готова і далі підтримувати Україну.