Арсен Аваков: В рамках реформи МВС подвоюємо кількість канадських тренерів в Україні

Сьогодні, 25 березня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком обговорили стратегічні напрямки реформи Національної поліції і питання забезпечення безпеки під час проведення виборів Президента України.

Під час зустрічі особливу увагу сторони приділили наступного етапу реформи – підготовці сільських офіцерів поліції і груп реагування патрульної поліції в невеликих містах і селах за підтримки канадських експертів.

Арсен Аваков відзначив, що сьогодні в Україні перебувають 20 канадських поліцейських, проте найближчим часом планується збільшити кількість експертів вдвічі.

Проект підтримки підготовки українських поліцейських канадською стороною почався в жовтні 2016 року. Він спрямований на надання консультативних послуг та підготовку кадрів Національної поліції. Проект включає консультації канадських фахівців з питань управління персоналом та професійного розвитку, підтримку регіональних навчальних центрів, надання навчальних матеріалів і 8 спеціалізованих курсів.

«В рамках проекту вже проведено ряд тренінгів для працівників патрульної поліції і слідчих, надана технічна допомога Академії патрульної поліції і Департаменту патрульної поліції, проведені семінари і тренінги community policing, стратегічного планування, психології, тому погодили старт наступного етапу реформи МВС – підготовку сільських офіцерів поліції », – повідомив міністр.

Нагадаємо, раніше Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні наголошував, що реформи в нашій країні відбуваються досить швидко:

«Зміни в Україні, незважаючи на нарікання людей, в порівнянні з досить стабільними країнами, відбуваються швидко. Патрульна поліція: від перших розмов і ідей до перших поліцейських на вулиці пройшло шість з половиною місяців. У Канаді за шість з половиною місяців розробляли б презентації, як за це братися … »

Також дипломат заявляв, що офіційна Оттава готова надати підтримку Україні не тільки на шляху реформ, але і у відновленні територіальної цілісності і поліпшені економічної ситуації.

Крім того, сторони обговорили забезпечення безпеки і прозорості проведення виборчої кампанії і процесу голосування. Посол Канади підкреслив, що співробітники канадської місії, що працюють на місцях, відзначають ефективну роботу Нацполіціі і оперативну реакцію на всі повідомлення про порушення виборчого процесу.

Глава МВС подякував Роману Ващуку і висловив надію на подальшу активну співпрацю.