Арсен Аваков: В рамках реформи МВС ДСНС отримала 12 оперативних машин для розмінування

Міністр внутрішніх справ України, Надзвичайний і Повноважний посол Японії і представник Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ передали Держслужбі з надзвичайних ситуацій спеціалізовані автомобілі на базі Mitsubishi L200. Машини відповідають міжнародним стандартам і вимогам для автомобілів, що задіяні для гуманітарного розмінування: підвищена прохідність, зменшення токсичних викидів, економія витрати палива.

У церемонії передачі техніки взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, перший заступник голови ДСНС Олег Мельчуцкий, глава Представництва UNICEF Джованна Барберіс і Надзвичайний і Повноважний посол Японії Шигекі Суми.

 Передача автомобілів відбулася в рамках проекту «Захищена освітнє середовище, безпечна вода, санітарія та гігієна, безпека від мін для дітей та їх сімей, які перебувають в зоні конфлікту на сході України», який реалізується Представництвом Дитячого Фонду ООН в Україні (UNICEF) спільно з Урядом Японії. Автомобілі будуть передані територіальним піротехнічним підрозділам, які залучаються до виконання робіт з розмінування в межах певних зон відповідальності, а також виконують завдання з гуманітарного розмінування на території Донецької та Луганської областей.

«Кожного тижня на окупованих територіях гине цивільне населення – діти і дорослі, підриваючись на розтяжках або снарядах, що не розірвалися. За даними ООН, 81% всіх жертв серед мирного населення на Донбасі пов’язаний з підривом на мінах. Розмінування – найважливіше завдання, якою займаються як військові сапери, так і співробітники піротехнічної служби Держслужби з надзвичайних ситуацій МВС і робота їм належить величезна. Тому ми звернулися до японської сторони і UNICEF – отримали ці 12 чудових піротехнічних позашляховика», – підкреслив Арсен Аваков.

Глава відомства повідомив, що автомобілі були надані в якості гуманітарної допомоги через організацію UNICEF і в цій процедурі немає ніяких «підводних каменів», як немає їх і в процедурі придбання згідно з Кіотським протоколом автомобілів «Mitsubishi Outlander». Всі процедури проводила Японська сторона при безпосередній участі виробника «Mitsubishi Corporation».

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний посол Японії Шигекі Суми і глава Представництва UNICEF ДжованнаБарберіс відзначили, що для придбання даних автомобілів було оголошено відкритий тендер, при цьому враховувалися велика кількість аспектів. Придбані автомобілі – це відмінна якість за справедливу ціну.

«Мова йде не тільки про автомобілі, а й про спецтехніки та амуніції для рятувальників. Один автомобіль – це цілий комплекс, оснащений спеціалізованою технікою, який дозволяє виявляти великі небезпеки у вигляді мін і об’єктів атаки, розтяжок і снарядів. Нові спеціальні машини – це не просто техніка для піротехнічної служби, це сотні врятованих життів! Хочу подякувати нашим друзям і партнерам – Дитячий фонд ООН UNICEF і Уряд Японії за цю допомогу. Такий нам випав час – війна і реформа і їх не можна розділити!», – підкреслив Арсен Аваков.