Арсен Аваков: В рамках проекту ОБСЄ та МВС щодо підтримки кіберполіції, НПУ отримала сучасне цифрове обладнання

Міністр внутрішніх справ спільно з Надзвичайним і Повноважним Послом Великобританії в Україні Джудіт Гоф і представником ОБСЄ Джеффрі Ерліхом передав підрозділам Нацполіції України 194 одиниці спеціалізованої техніки в рамках проекту ОБСЄ «Розвиток можливостей кіберполіції».

У березні 2017 року, в рамках даного проекту Департамент кіберполіції НПУ отримав перший транш – близько 130 одиниць сучасної техніки.

«Ми дякуємо іноземним партнерам за підтримку, яку вони нам надають. І сьогодні ми заявляємо про черговий етап нашого співробітництва, про передачу спеціального цифрового обладнання для кіберполіції. Дуже важливо, що Україна впевнено інтегрується в світову боротьбу з кіберзлочинністю. Ці кроки ми робимо швидко і впевнено, адже і від нас залежить безпека в Європі і в усьому світі », – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Сьогодні міжнародні донори передали НПУ сучасні портативні робочі станції, ноутбук, дизель генератор і серверні джерела резервного живлення, комутатор, прилад безперебійного живлення, роутер і монітори. За допомогою даної техніки фахівці Департаменту матимуть можливість швидко і якісно проводити розвідку з відкритих джерел інформації, дослідження шкідливого програмного забезпечення, оглядів мобільних пристроїв, комп’ютерної техніки і розробки власного програмного забезпечення і баз даних для використання при виявленні і розкритті злочинів.

Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні ДжудітГоф і представник проектів ОБСЄ в Україні Джеффрі Ерліх висловили готовність підтримувати зусилля Національної поліції з реформування, оскільки якісна робота НПУ є невід’ємною складовою національної безпеки країни, і в цілому, міжнародної безпеки. Через нинішніх загроз, дуже важливо, щоб у Департаменту кіберполіції було сучасне спеціалізоване обладнання та його співробітники могли повністю використовувати свої знання в повсякденній роботі.

Проектом «Розвиток можливостей кіберполіції» передбачено не тільки забезпечення фахівців Департаменту кіберполіції НПУ технічним обладнанням, а й організація проведення спеціалізованих тренінгів. З вересня 2016 року, на базі Харківського національного університету внутрішніх справ, 186 співробітників Департаменту кіберполіції проходили курси з підвищення кваліфікації. Курсанти пройшли складний попередній відбір, а потім 4 місячний курс підготовки.

«Навчання в Харкові і тренінги, які пройшли в Києві, за участю британських експертів, дозволили українським кіберполіцейських освоїти нові навички та вміння, а нове обладнання допоможе застосувати і закріпити отримані знання в повсякденній роботі», – підсумував глава МВС Арсен Аваков.

Справка:

Міністерством внутрішніх справ за участю Департаменту кіберполіції Національної поліції України, відповідно до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 153, спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, здійснюється реалізація проекту міжнародної технічної допомоги «Розвиток можливостей кіберполіції» (Building capacity of cyberpolice»).

Проект реалізовується на підставі Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) щодо створення нової форми співробітництва від 13 липня 1999 року.

В рамках проекту передбачено організацію проведення спеціалізованих тренінгів і забезпечення фахівців Департаменту кіберполіції Національної поліції технічним обладнанням, що дозволить закріпити постійний результат від отриманого навчання і сприяти ефективній протидії кіберзлочинності.

З вересня 2016 року, на базі Харківського національного університету внутрішніх справ, 186 співробітників Департаменту кіберполіції проходили курси з підвищення кваліфікації 4 місячний курс підготовки (4% всіх курсантів отримали оцінки 2отлічно »і тільки 3% поліцейських не змогли завершити цей курс).

Всього, в рамках проекту, Департаменту кіберполіції Нацполіції України передано понад 300 одиниць цифрової, комп’ютерної техніки.

Міністр внутрішніх справ спільно з Надзвичайним і Повноважним Послом Великобританії в Україні Джудіт Гоф і представником ОБСЄ Джеффрі Ерліхом передав підрозділам Нацполіції України 194 одиниці спеціалізованої техніки в рамках проекту ОБСЄ «Розвиток можливостей кіберполіції».

У березні 2017 року, в рамках даного проекту Департамент кіберполіції НПУ отримав перший транш – близько 130 одиниць сучасної техніки.