Арсен Аваков: В патрульної поліції поповнення: Бориспіль!

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков взяли участь в церемонії прийняття Присяги на вірність Українському народові патрульними поліцейськими Борисполя.

Прем’єр-міністр України наголосив на відповідальності нових поліцейських за майбутнє своєї країни.

«Ви прийняли рішення служити українському народові. Ваша відповідальність, ваше рішення захищати людей, ваша сила і віра в те, що ви робите правильну справу, є визначальними для майбутнього кожного з вас і майбутнього української поліції в цілому. Захищайте Бориспіль, захищайте громадян, і будете виконувати свій священний обов’язок», – сказав Арсеній Яценюк.

Очільник Кабінету міністрів повідомив, що з 1,5 млрд. доларів заарештованих активів колишнього режиму Януковича 3 млрд. грн. повинні бути спрямовані на дофінансування Нацполіції. Уряд очікує від Парламенту прийняття відповідного закону, а від судової та правоохоронної системи – конфіскації цих коштів і передачі їх до бюджету, щоб частину коштів виділити на національну безпеку і оборону на дофінансування Національної поліції», – повідомив Арсеній Яценюк.

«Ми маємо дуже великі виклики. Росія не зупинила війну проти України. Світовий тероризм поглинає Європу. Кожен з поліцейських, виконуючи свій священний обов’язок, захищає країну і захищає кожного громадянина. А з боку Уряду нам необхідно далі фінансувати як реформу Національної поліції, так і Збройних Сил країни і в цілому кожну реформу, починаючи від охорони здоров’я і закінчуючи освітою», – підкреслив Глава Уряду.

Глава МВС зазначив, що він пишається тим, що серед патрульних, які сьогодні склали Присягу в Борисполі, більше 20 бійців – учасники антитерористичної операції. Деякі з них нагороджені державними нагородами.

«Це дуже важливо. Це – ядро і серце нашої нової поліції», – підкреслив керівник відомства.

Вітаючи патрульних Борисполя, міністр нагадав, що в Борисполі похований Герой України, боєць батальйону «Азов» Микола Береговий, який загинув в Іловайську.

«Тому коли мене запитують:« Якою буде ідеальна патрульна поліція, коли ми закінчимо реформу? », – вона буде такою, як ви, як ці молоді люди, які не словом, а ділом захищали країну. Такий, як Микола Береговий, який віддав життя за країну і за зміни в цій країні», – підкреслив Арсен Аваков.

Бориспіль – 19-е місто, в якому відтепер працює патрульна поліція.

 Всього ж по країні: Київ, аеропорт Бориспіль, Львів, Одеса, Харків, Ужгород, Мукачево, Миколаїв, Луцьк, Хмельницький, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Херсон, Вінниця, Чернігів, Кременчук, Черкаси, Полтава, Тернопіль та Житомир – несуть службу 9424 патрульних поліцейських.

 Сьогодні ввечері до них приєднаються 171 патрульний Борисполя. Ще 58 співробітників будуть забезпечувати їх роботу в апараті Управління патрульної поліції.

 «Ці хлопці – найкращі з 4193, які подали заявки, тобто, кожен з них переміг 23 суперника і витримав напружений 8-тижневий інтенсивний курс навчання на базі Київського юридичного інституту МВС, який проводили тренери України, США та Канади», – сказав глава МВС .

 Середній вік патрульного в Борисполі – 25 років, 80% мають вищу освіту, 15% – дівчата.

 У загоні – 8 учасників АТО, серед яких Віталій Горкун, «кіборг», мужньо захищав Донецький аеропорт, який брав участь у визволенні Слов’янська, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

«Окремо хочу представити начальника Управління патрульної поліції Борисполя – Майю Бреславську. Це перша в Україні дівчина, яка приймає присягу в якості командира патрульної служби. Крок за кроком! Наступний крок – у неділю запускаємо нову патрульну поліцію в Чернівцях!» – підкреслив Арсен Аваков.

«Штрихи, що визначають майбутнє реформи. Середній вік нового патрульного поліцейського в Борисполі – 25 років. Енергія молодості! Компетентним і досвідченим поліцейським дуже потрібна ця енергія оновлення!

Будьте оптимістами – ми вибудуємо Нову поліцію! Крок за кроком!» – зазначив глава МВС.