Арсен Аваков: В МВС немає привілеїв для будь-якої релігійної організації – ми захищаємо права кожної людини

Міністр внутрішніх справ сказав це сьогодні, 17 вересня, під час зустрічі з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

«Я хочу зробити все, щоб конфліктів на релігійному ґрунті не було. Моя позиція: у МВС немає жодних привілеїв для будь-якої церкви чи релігійної організації. Міністерство забезпечуватиме права кожної людини», – заявив Арсен Аваков.

Глава МВС також закликав представників релігійних організацій у разі виникнення конфліктних ситуацій не вдаватися до послуг сторонніх осіб.

«Знаю, що деякі церковні громади залучають для захисту або протистояння певні групи. У мене велике прохання – не робіть цього, це призводить до певних ускладнень. Якщо ви когось підозрюєте або від чогось хочете захиститися – є МВС. І для нас немає значення, яка це конфесія або яка це церква. Ви повинні дати нам сигнал, і МВС буде діяти в рамках існуючого закону», – зазначив Арсен Аваков.

Під час зустрічі глава відомства обговорив з представниками Всеукраїнської Ради Церков питання про розширення капеланської діяльності.

«В умовах війни на сході і майбутнього миру роль церков дуже важлива. Ми виробимо комфортний формат співпраці, в рамках якого капеланська діяльність буде розширена на структурні підрозділи МВС, в тому числі Нацполіцію», – додав міністр внутрішніх справ. Під час зустрічі сторони обговорили і спільний проект створення таборів для реабілітації наркозалежних.

«Уберегти молодь від наркозалежності – це пріоритет для нас. Виключно силовими методами це зробити не можна. Такі оздоровчі табори повинні бути створені, а основне завдання МВС – забезпечити, щоб там не порушували права людини», – додав Арсен Аваков.

Під час зустрічі сторони обговорили і спільний проект створення таборів для реабілітації наркозалежних.

«Уберегти молодь від наркозалежності це пріоритет для нас. Виключно силовими методами це зробити не можна. Такі оздоровчі табори повинні бути створені, а основне завдання МВС забезпечити, щоб там не порушували права людини», додав Арсен Аваков.