Арсен Аваков: В межах компетенції МВС готове забезпечити правопорядок і безпеку в районах розведення сил

Про це міністр внутрішніх справ заявив сьогодні, 7 листопада, в ході візиту спільної делегації послів країн G7 і КМУ, яку супроводжує помічник Президента України, в райони розведення сил в Луганській і Донецькій областях.Сьогодні м. Золоте і н.п. Богданівка відвідали п
омічник президента України Андрій Єрмак, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, міністр інфраструктури Владислав Криклій, міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда, начальник Генштабу Руслан Хомчак, тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсьен, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.«МВС повністю готове в рамках своєї компетенції забезпечити правопорядок в процесі розведення сил в районі селища Золоте. Ми передислокували достатню кількість особового складу Нацполіції та Нацгвардії,  забезпеченого відповідною  кількістю техніки та спецзасобів для охорони громадської безпеки і порядку.  Державна служба з надзвичайних ситуацій, яка готова виконувати свої обов’язки та допомогати населенню при виникненні будь-якої потреби, і зокрема наші вибухотехніки забезпечені засобами оперативного і гуманітарного розмінування», – сказав він.Арсен Аваков додав, що прикордонники та міграційна служба мають всі можливості для забезпечення контролю перетину лінії розмежування на КПВВ.«Ми провели всю підготовчу роботу, включаючи оперативні навчання всіх наших служб для координації і злагодження роботи.  30 вересня ми мали честь презентувати шановним Послам та дипломатам рівень підготовки і технічного забезпечення на полігоні Старе в Київській області, де відпрацьовувалися координація та єдине командування спільними операціями різних підрозділів системи МВС», – підкреслив глава МВС.

Арсен Аваков висловив надію, що процес буде проходити строго в межах передбаченого домовленостями контактної групи протоколу, і підкреслив, що всі підрозділи МВС готові оперативно реагувати на будь-які позаштатні ситуації і ускладнення обстановки.Глава МВС додав: «Якщо не буде провокацій, то завтра о 12:00 дня почнеться розведення в селі Богданівка».

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор зазначив, що українська сторона підготувалася до розведення війська 8 листопада в районі селища Золотому і він вражений рівнем організації.