Арсен Аваков: В квітні запрацюють перші пункти Системи авіаційної безпеки МВС

Міністр внутрішніх справ заявив, що вже навесні на постійне чергування в Львівському і Київському регіонах заступають льотні бригади Авіаційної системи МВС, до осені запрацюють по всій країні. Крім льотного складу, на таких пунктах постійно чергуватимуть медики. Про це Арсен Аваков сказав під час прямого ефіру програми «Свобода слова», 19 березня.

«Сьогодні наші лікарі здійснюють складну роботу – проводять донорські операції. Я не відповідаю за медичну частину цього процесу, але можу сказати щодо технологічної частини. Вже з першого квітня в Львівському регіоні на постійне чергування заступає авіація МВС, а з першого травня таке ж чергування ми вводимо в Київському регіоні. Далі приєднаються Черкаси і схід країни», – заявив він.

Арсен Аваков пояснив, що Система авіаційної безпеки МВС – це система, заснована на авіаційному флоті та в значній мірі на вертольотах, які зараз готує МВС.

«Сьогодні ми вперше представляємо карту, де саме будуть розташовуватися 15 пунктів постійного базування нашої Системи авіаційної безпеки. Це базові точки розташування наших повітряних суден, далі ми плануємо поширити їх присутність на сході України, де тривають запеклі військові дії. У всіх цих 15 точках чергуватиме льотна бригада і бригада медиків, про що ми вже домовилися з главою МОЗ Максимом Степановим. І вони будуть в постійній бойовій готовності вилітати на виконання завдання. Таке зонування обрано не випадково, один пункт базування перекриває відстань в 350 кілометрів», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Арсен Аваков зазначив, що вертольотами і літаками Системи авіаційної безпеки МВС керуватимуть молоді пілоти, які вже пройшли або зараз проходять відповідну підготовку. Одне з основних завдань такої системи – медична допомога, щоб з точки «А» в точку «Б» можна було оперативно доставити хворого, команду лікарів або орган для трансплантації.

«Для розвитку авіаційної системи ми залучаємо французькі вертольоти Airbus Helicopters, базова модель Н145, а також великі вертольоти Super Puma, але, на жаль, не всі вертолітні майданчики в лікарнях витримають таке навантаження. Зараз у нас працює чотири легкі вертольоти Н145, які оснащені медичними модулями», – підкреслив міністр.

Система авіації МВС буде займатися не тільки питаннями медицини, але буде залучатися і під час рятувальних операцій, гасіння пожеж та окремих військових завдань.

«Очікується, що свою роботу ми почнемо цієї весни з окремих регіонів, а вже восени будемо працювати по всій країні в тісній співпраці з медиками. На чергування заступлять 57 вертольотів Airbus – Н145, великі Super Puma і маневрові Н125, а також вітчизняні Мі-8 і Мі-2. До цієї кількості вертольотів будуть додані літаки Антонов і Diamond. Це буде цілий повітряний флот. Третій за величиною і якістю авіа флот в Європі», – підкреслив Арсен Аваков.