Арсен Аваков В Крим втекло 67 «беркутівців»

Після трагічних подій у Києві з 18 по 20 лютого в Крим втекли 67 «беркутівців». Про це в ефірі «5 каналу» повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«З 20 по 23 лютого був певний хаос, коли «Беркут» їхав з Києва, коли переміщався безладно в спробах досягти місця дислокації, потім залишав казарми, потім повертався… Був епізод, коли вирувало і була неконтрольована ситуація. Крім кримського «Беркута», який фактично весь там і залишився, ще 67 осіб, за нашими даними, втекли до Криму», – розповів міністр і додав, що є інформація, що серед них легендарний екс-керівник спецпідрозділу “Беркут” Сергій Кусюк.

Арсен Аваков також зазначив, що розслідувати ці злочини вкрай складно, так як минула влада зробила все можливе, щоб приховати свої протиправні дії.

«Колишнє керівництво МВС, колишня влада, командири цих спецпідрозділів, розуміючи, яку вони роблять чорну роботу, зробили все, щоб приховати сліди цих злочинів. Спалювалися всі документи – закріплення автоматів і гвинтівок за персоналіями, був спалена одяг, в якому вони перебували, кидали зброю. Тобто, зробили все, щоб не було ніяких кінців», – підкреслив міністр внутрішніх справ.

За його словами, в ході розслідування було встановлено, що тільки з одного з автоматів було вбито 8 осіб з 18, в яких підозрюють «беркутівців».

«Цей епізод не стосується снайперських пострілів. Це постріли, які були зроблені групою «Беркута» спеціального призначення з боку Жовтневого палацу, по діагоналі, в сторону Інститутській. Цей епізод – одна частина трагедії, яка була», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр також підкреслив, що на даному етапі громадськості презентовано не всі результати розслідування, а лише частину, що не порушує інтересів слідства.

«Вірніше, це порушує інтереси слідства, але ми зважили інтереси суспільної уваги до цього і вирішили дати цю інформацію. Є ще епізоди по снайперам, по іншим групам, які ще знаходяться в стадії, коли ми закриваємо інформацію», – підсумував Арсен Аваков.