Арсен Аваков: В ім’я подвигу наших побратимів ми відстоїмо незалежність України!

Сьогодні, 29 серпня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков взяв участь у церемонії вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Захід пройшов в меморіальному комплексі загиблим воїнам на території Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил України.

В цьому році вперше відзначався встановлений Указом Президента 29 серпня День пам’яті захисників України.

«Сьогодні, в день Іловайської трагедії, вшановуємо пам’ять тих, хто віддав життя за Україну. З сумом у серці і почуттям гордості згадуємо подвиг побратимів. Ми повинні зробити все, щоб їх боротьба не виявилася марною – Україна повинна відстояти свою незалежність і суверенітет », – сказав Арсен Аваков.

Саме в цей день п’ять років тому при виході з оточення під Іловайськом Донецької області сили АТО зазнали найбільших одночасних бойових втрат в результаті прямого вторгнення на територію України російських військ. Тоді загинули 223 військових, гвардійців і міліціонерів.

Їх прізвища були зачитані під час траурної церемонії під звуки поминального дзвону і скорботного салюту. Присутні разом з сім’ями загиблих поклали квіти до зали пам’яті полеглих героїв.

В Іловайській операції разом із ЗСУ взяли активну участь і зазнали важких втрат добровольчі батальйони Нацгвардії і міліції: «Донбас», «Азов», «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ» , «Шахтарськ».

Вічна пам’ять загиблим Героям України!