Арсен Аваков: Уже в грудні ДСНС і НГУ отримають перші вертольоти Н225 Super puma

Корпорація «Airbus Helicopters» закінчує підготовку перших вертольотів за програмою закупівлі 55 машин в рамках українсько-французької угоди про офіційну підтримку в створенні єдиної системи авіаційної безпеки та захисту в Україні.

Пілоти Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної гвардії вже проходять навчання в спеціальному Центрі підготовки пілотів у Франції.

Про це сьогодні, 20 листопада 2018 року, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Перші вертольоти для України Airbus Н225 Super puma – практично готові! Наші французькі партнери завершують складання, налагодження, після проведуть випробувальні польоти. У грудні вертольоти передадуть ДСНС і НГУ. Наші пілоти вже там! – знайомляться зі своїми машинами, напрацьовують досвід», – повідомив глава МВС.

Нагадаємо, на заводі «Airbus Helicopters» виконується замовлення України на виготовлення і поставку 55 вертольотів різних класів для потреб ДСНС, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Національної поліції. В Україні запрацюють 15 вертолітних баз і центр обслуговування «Airbus Helicopters».

Збір вертольотів на заводі «Аirbus» проходить дев’ять етапів. Кожен етап займає три дні, відповідно, на повну збірку необхідно 27 днів. Після цього вертоліт передається на етап фарбування (близько 10 днів). Завершальний етап -тестові польоти.

Українські пілоти вже проходять навчання в спеціальному Центрі підготовки пілотів «Airbus». Військовослужбовці НГУ і пілоти ДСНС вивчають теорію, відточують майстерність в симуляції центрі та проходять курс практичних польотів.

 

Довідка:

Верховна Рада 7 червня проголосувала за ратифікацію міжурядової угоди між Україною і Францією про офіційну підтримку в створенні єдиної системи авіаційної безпеки та захисту в Україні.

Перший етап угоди Україна і Франція підписали в березні 2018 року. 29 травня був підписаний другий етап, який передбачає поставку Україні 55 французьких вертольотів компанії AirbusHelicopters моделей Н225, Н145 і Н125.

Єдина авіаційна система безпеки і захисту дозволить МВС розширити і зміцнити ефективність діяльності, спрямованої на забезпечення протидії злочинності (під час антитерористичних та спеціальних операцій), забезпечення громадської безпеки та порядку, охорони органів державної влади, охорони державного кордону та забезпечення безпеки на дорогах, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, в тому числі ліквідація наслідків природних і техногенних катастроф, гасіння пожеж і тому подібне.