Арсен Аваков: Уряд Китаю передав аварійно-рятувальне обладнання ДСНС. Дякуємо нашим партнерам!

Сьогодні, 16 грудня 2016 року, в Києві відбулася офіційна церемонія передачі спецтехніки ДСНС України від Уряду Китайської Народної Республіки. Рятувальники і пожежники отримали 25 одиниць інженерної, автомобільної техніки і 32 комплекти спецобладнання.

У заході взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей і глава Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

Уряд Китайської Народної Республіки в рамках Угоди про надання спеціального аварійно-рятувального обладнання, підписаного в березні 2016 року, передало 25 одиниць інженерної та автомобільної техніки, 32 комплекти аварійно-рятувального обладнання, а також запчастини до них на загальну суму понад 185 млн. гривень.

«Технічна допомога – важливий етап стратегічного партнерства і неоціненний внесок у роботу рятувальників і пожежників, які щодня стикаються з важкими ситуаціями і одними з перших приходять на допомогу людям. Особливо це стосується зони АТО. Я дякую Китайські Народній Республіці і пану Послу Ду Вей за підтримку і вітаю співробітників та службу з надзвичайних ситуацій з тим, що вони технічно стали міцнішими і відтепер зможуть ефективніше справлятися зі складними завданнями», – підкреслив Арсен Аваков.

Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні пан Ду Вей вручив ключі від техніки голові ДСНС України Миколі Чечоткіну. Дане обладнання і автомобілі призначені для проведення аварійно-рятувальних робіт і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

7 автокранів різної вантажопідйомності (від 50 до 180 тонн), 4 бульдозери, 9 гусеничних екскаваторів, 5 пікапів, а також 16 дизельних генераторів і 16 водяних насосів будуть спрямовані до територіальних підрозділів ДСНС. Зокрема, в Міжрегіональний центр швидкого реагування (Ромни, Сумська область), Спеціальні центри швидкого реагування Києва і Дрогобича, Спеціальний авіаційний загін у Ніжині, навчальний центр оперативно-рятувальної служби в Мерефі (Харківська область) та Державне підприємство «Мобільний рятувальний центр ДСНС України».