Арсен Аваков: Унікальна книга «Апостол» повернена народу України! Блискуча операція кримінальної поліції

Міністр внутрішніх справ повідомив, що в результаті проведення комплексної міжвідомчої операції силами НПУ і СБУ, вдалося повернути викрадену рік тому стародрук «Апостол». Затримано четверо підозрюваних, проводяться обшуки і оперативні заходи.

«Апостол» – одна з перших друкованих книг України, видана у Львові в 1574 році Іваном Федоровим – була викрадена 10 травня 2016 року з відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені Вернадського.

Майже рік Департамент кримінальної розвідки НПУ спільно з Департаментом захисту національної державності СБУ вели копітку роботу по розшуку раритету. Були відпрацьовані зв’язки можливих підозрюваних і посередників, організовані складні оперативні заходи щодо впровадження оперативників в середовище викрадачів. За наявною інформацією – була спроба продажу книги до Російської Федерації.

«Сьогодні велика міжвідомча операція низки служб дала результат – книгу вдалося повернути. Четверо фігурантів справи затримані поліцією в одному з ресторанів у центрі Києва при спробі продати викрадену книгу. Спочатку «продавці» запросили 150 тисяч доларів, але зійшлися на 100 тисячах. Однак, оскільки торгувалися вони з співробітниками поліції, в результаті отримають не гроші, а термін! Зловмисники є членами злочинної групи по крадіжці антикваріату і працювали «під замовлення». Можливо, в результаті цієї операції вдасться повернути і інші викрадені артефакти. Дякую за службу! Вітаю Україну!», – повідомив Арсен Аваков.