Арсен Аваков: Українські поліцейські зобов’язані оперативно реагувати на виклики і бути опорою для громадян

Про це міністр внутрішніх справ України заявив під час зустрічі з головою Національної комісії з суспільної безпеки Японії Юном Мацумото. Переговори пройшли в рамках офіційного візиту глави МВС України в Японію.

Під час зустрічі, яка відбулася 24 жовтня 2016 року в Токіо, Арсен Аваков та Юн Мацумото обговорили актуальні питання реформування правоохоронної системи, в тому числі боротьби з тероризмом і злочинністю.

«Оперативно реагувати на виклики і бути опорою для громадян – це першочергові завдання, які стоять на сьогодні перед поліцією України в зв’язку зі збройним конфліктом на сході країни і збільшенням нелегального кількості зброї. Досягти цього можна шляхом поліпшення взаємодії між поліцією і громадянами, а також завдяки кваліфікованій підготовці кадрів, повної автоматизації процесів і баз даних. Саме це дозволить підняти рівень довіри громадян до правоохоронної системи», – підкреслив Арсен Аваков.

Глава МВС зазначив, що корисним для України в реалізації цих завдань стане досвід роботи дільничних відділів поліції «KOBAN» в Японії. Такі відділення розташовані в доступних для громадян місцях та надають різноманітну допомогу від прийому заяв про крадіжку до отримання консультації про місце знаходження необхідного об’єкта та інше.

«Поліцейські, що працюють в «KOBAN», – доброзичливі і ввічливі, вміють спілкуватися з дітьми та особами похилого віку. Впровадження такої системи може допомогти зробити українську поліцію ще більш відкритою і доступною для населення», – повідомив Арсен Аваков.

У свою чергу, глава Нацкомісії з суспільної безпеки Японії Юн Мацумото заявив, що заради безпеки правоохоронні органи України та Японії мають об’єднати зусилля на шляху до миру.

Нагадаємо, що міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков перебуватиме з офіційним візитом в Японії протягом чотирьох днів. Під час робочої поїздки заплановані зустрічі з керівництвом Національної комісії з суспільної безпеки Японії, Міністерства закордонних справ Японії та Головного поліцейського управління Токіо.

Також глава відомства планує оглянути ряд поліцейських станцій і Центр дорожнього контролю поліцейського Управління Токіо.

 

Довідка:

В рамках виконання зобов’язань Сторін Кіотського протоколу Японія надала МВС 1568 автомобілів «ToyotaPrius», також Нацполіція отримає 650 автомобілів Mitsubishi Outlander PHEV (Plug-in Hybrid Electric). Нагадаємо, що Японія надає Україні технічну допомогу у вигляді автомобілів.

Крім того, Японія передала 9,5 тисячі комплектів зимової форми для українських поліцейських.

* Кіотський протокол – міжнародна угода, додатковий документ до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (1992), прийняте в Кіото (Японія) в грудні 1997 року. Воно зобов’язує розвинені країни і країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів.

Кіотський протокол став першою глобальною угодою про охорону навколишнього середовища, заснованим на ринковому механізмі регулювання – механізмі міжнародної торгівлі квотами на викиди парникових газів.