Арсен Аваков: Українське бюро переконало Генсекретаріат Інтерполу, що Росія окупувала Крим

В результаті звернення Робочого апарату Українського бюро, офіс з юридичних питань Генерального секретаріату Інтерполу припинив міжнародний розшук Рефата Чубарова за запитом російської сторони повідомив міністр внутрішніх справ в ході засідання Кабінету міністрів.

Як повідомив Арсен Аваков, 6 листопада на адресу всіх країн-членів Інтерполу Російською Федерацією було відправлено циркулярне повідомлення про міжнародний розшук громадянина України Рефата Чубарова для притягнення його до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 280 «Публічні заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації».

Згідно спрямованої російським відділенням Інтерполу інформації, Рефат Чубаров підозрюється в тому, що 1 квітня цього року в ефірі «5 каналу» закликав виключити автономну республіку Крим зі складу Російської Федерації і повернути його Україні.

«Українське бюро Інтерполу зайняло відповідну позицію: Крим – це Україна, Росія – це окупаційна влада в Криму, і надало відповідне клопотання в Центральне бюро Інтерполу», – зазначив Арсен Аваков.

Розглянувши матеріали Російської Федерації і клопотання українського бюро Інтерполу, Офіс з юридичних питань Генерального секретаріату Інтерполу припинив міжнародний розшук Рефата Чубарова за запитом російської сторони, оскільки його здійснення не відповідає вимогам статуту організації, зокрема – положення ст. 3 Статуту.

Згідно з положеннями цієї статті, категорично забороняється здійснення будь-якого втручання в справи політичного, військового, релігійного чи расового характеру. У зв’язку з цим Генеральним Секретаріатом Інтерполу прийнято рішення про заборону здійснення будь-якої співпраці у зазначеній справі по каналах Інтерполу.

«Інформація щодо міжнародного розшуку Рефата Чубарова була видалена з обліків організації Інтерполу», – підкреслив глава МВС.

За словами міністра внутрішніх справ, репресії, обшуки і арешти громадських активістів кримськотатарського народу і журналістів, які мали місце останнім часом, не залишаються без уваги з боку українських правоохоронців. За цими фактами порушено відповідні кримінальні виробництва.

«Ці люди займають проукраїнську позицію. Окупація рано чи пізно закінчиться, і всі ці злочини ми розслідуємо», – зазначив Арсен Аваков.