Арсен Аваков: Україна зробить все можливе, щоб прискорити процес лібералізації візового режиму з країнами ЄС

Сьогодні, 10 лютого 2017 року, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зустрівся з Федеральним міністром внутрішніх справ ФРН Томасом де Мезьєром. Під час зустрічі сторони обговорили питання запровадження безвізового режиму для України та актуальні питання щодо подальшої співпраці правоохоронних відомств.

Під час зустрічі обговорювалися питання протидії контрабанди зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та іншої продукції в ЄС на західному кордоні. Арсен Аваков підкреслив, що Міністерство внутрішніх справ готове тісно співпрацювати з німецькою стороною в боротьбі з тероризмом, особливо в контексті нещодавнього теракту, здійсненого напередодні Різдва в Берліні, під час якого загинув громадянин України і його дружина.

«Це є черговим свідченням того, що ми можемо стати мішенню для терористів в будь-який час і в будь-якому місці. І тому я ще раз підкреслюю нашу готовність до всебічної взаємодії в цій сфері», – зазначив міністр.

Підписана в минулому році Угоду з Європолом сприятиме поліпшенню співпраці України і ЄС в боротьбі з усіма видами злочинних проявів і тероризмом. МВС України вже співпрацює з Німеччиною в рамках двосторонньої міжурядової угоди про співпрацю в боротьбі з організованою злочинністю і тероризмом.

«Україна вже уклала угоду з Європолом про обмін оперативними базами даних. Ми також домовилися з німецькою стороною про підписання Угоди про обмін оперативною інформацією в двосторонньому форматі «Німеччина-Україна». Це буде сприяти діяльності відомств обох країн у сфері боротьби з організованою злочинністю і тероризмом, а також стабілізації ситуації, пов’язаної з нелегальною міграцією», – повідомив Арсен Аваков.

Німеччина постійно підтримує Україну на шляху до лібералізації візового режиму з ЄС. Так, завдяки вжитим заходам з боку обох країн кількість біженців з України в ФРН в 2016 році істотно зменшилася і становить незначну частку від загальної кількості переміщених осіб.

Федеральний міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр звернувся до міністра внутрішніх справ України Арсену Авакову з проханням вжити всіх заходів, щоб з боку громадян України в майбутньому не виникало зловживань у зв’язку з введенням безвізового в’їзду.

«Ми розуміємо, що ви доклали максимум зусиль, щоб виконати всі умови для отримання безвізового режиму, але ЄС має певний досвід, пов’язаний з міграцією громадян Балкан після надання їм безвізового в’їзду. В першу чергу, ми повинні узгодити всі суперечності і створити чіткий механізм тимчасового призупинення безвізового режиму для третіх країн в ЄС. Я сподіваюся, що найближчим часом, ми зможемо завершити цей процес і перейти до голосування за надання безвізового режиму для України», – зазначив Томас де Мезьєр.

Глава МВС України запевнив, що відомство тримає це питання під контролем. З метою недопущення зростання страхів у населення Європи, пов’язаних зі збільшенням кількості терактів і нелегальною міграцією, МВС України готове підтримати впровадження європейської електронної системи отримання дозволу на в’їзд (ESTA), яка існує в США, Канаді, Австралії. Використання даної системи включає он-лайн реєстрацію та заповнення анкети громадянами. МВС України також готове ввести додаткову систему контролю та ідентифікації осіб через інтелектуальні камери під час перетину кордону.

«Ми розуміємо Вашу стурбованість і поділяємо її. Саме тому ми намагаємося вжити всіх заходів, аналізувати ситуацію і попереджати виникнення ризиків завчасно. Ми робимо все можливе, щоб Україна досягла мети – безвізового режиму з ЄС. Сподіваємося, що Німеччина підтримуватиме якнайшвидше прийняття відповідного рішення в інститутах ЄС», – підкреслив міністр внутрішніх справ України.

Крім того Арсен Аваков подякував представникам Федерального Міністерства внутрішніх справ Німеччини за активну співпрацю і допомогу МВС України в процесах реформування вітчизняного сектору цивільної безпеки. Найближчим часом планується розпочати співпрацю в сфері відеоспостереження та застосування так званих «bodycams». Україна готова поділитися своїм досвідом з німецькими колегами. Відзначимо, що в Німеччині планується введення мобільних відеокамер, які будуть носить поліцейськими на уніформі під час служби у Федеральній поліції – в Баварії зараз завершується тестовий період по використанню «bodycams».