Арсен Аваков: Україна та Велика Британія будуть спільно вести боротьбу проти гібридних загроз з боку Росії

В рамках робочого візиту в Україну міністра з питань безпеки Бена Уоллеса, 2 жовтня відбулася його зустріч з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Сторони домовилися про комплексне співробітництво у правоохоронній сфері, обміні досвідом, взаємний доступ до спеціалізованих баз даних і об’єднання зусиль у протидії гібридним загрозам, в тому числі кібератак.

Міністр внутрішніх справ України підкреслив, що російська агресія – це не тільки прямі військові дії, а й активна гібридна війна, що включає в себе підтримку організованої злочинності і діяльності злодіїв у законі з боку спецслужб Російської Федерації. Більш того, діяльність цих організованих злочинних груп носить транскордонний характер – часто кримінальні авторитети «працюють» на території України, а живуть і ховаються від правосуддя в сусідніх європейських країнах. Саме тому таке велике значення має об’єднання зусиль і обмін інформацією між різними країнами, зазначив глава відомства.

«За нашими даними, 60% автоугонів і грабежів квартир відбуваються під керівництвом «злодіїв в законі». Більшість з яких мають підтримку з боку спецслужб Росії. Крім організації злочинів, вони виконують політичні замовлення по дестабілізації ситуації в Україні. Наприклад, фінансують діяльність деяких депутатів, щоб ті не підтримували радикальні закони уряду, спрямовані на посилення боротьби з організованою злочинністю», – зазначив Арсен Аваков.

Крім того, під час зустрічі сторони обговорили спільний план боротьби з кіберзагрозами. Глава МВС підкреслив, що Україна піддається кібератакам в сотні разів більш активним, ніж інші країни і тому наша кіберполіція має унікальний досвід протидії таким загрозам.

«За останній рік спеціальні агенти Департаменту кіберполіції припинили ряд міжнародних атак і шкідливих інфекційних платформ, в тому числі вірус«Petya»і мережа«Avalanche», яка щодня інфікована до півмільйона комп’ютерів по всьому світу. Тут ми активно співпрацювали з нашими міжнародними колегами, зокрема Великобританією. Найближчим часом між Національною поліцією України, Національним кримінальних агентством (NCA) і Національним агентством по боротьбі з кіберзлочинністю Великобританії буде підписаний меморандум про поглиблення співпраці та взаємний обмін оперативними даними», – повідомив глава МВС.

Міністр з питань безпеки Великобританії Бен Уоллес підтримав ідею об’єднання зусиль правоохоронних відомств двох країн і зазначив, що те, що Росія зробила в Криму, на Донбасі та в Солсбері, вона може зробити в будь-якій країні:

«Ми високо цінуємо наше співробітництво з Україною, країною, яка знаходиться на форпості в боротьбі з кібератаками і гібридної війною. Незаконна анексія Криму, напад в Солсбері і кібератаки по світу свідчать, що це може повторитися. Саме тому дуже важливо наша тісна співпраця і усвідомлення небезпек з боку Росії », – заявив Бен Уоллес.