Арсен Аваков: Україна та Туреччина співпрацюватимуть у боротьбі із тероризмом, транснаціональною злочинністю та кіберзагрозами

Сьогодні, 4 вересня 2018 року, у рамках робочого візиту до Турецької Республіки міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підписав декларацію з міністром внутрішніх справ Турецької Республіки Сулейманом Сойлу.

Документом передбачається співпраця у сфері боротьби із тероризмом, незаконним переправленням мігрантів і торгівлею людьми, кіберзлочинністю, відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом, незаконним обігом наркотиків та транснаціональною організованою злочинністю.

«Україна підтримує Туреччину в усіх проявах боротьби з тероризмом. Ми мали дуже змістовну зустріч з питань взаємодії у боротьбі з даними видами злочинів. Декларація, яку ми підписали сьогодні, забезпечить кращу співпрацю», ‑ зазначив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ Турецької Республіки Сулейман Сойлу зауважив, що сторони вже проводили зустріч в Києві, що дозволило перевести рівень домовленості в практичну площину співпраці.

«Туреччина підтримує процес реформ, який триває в Україні і продовжуватиме підтримувати. Окрім того, сьогодні були досягнуті домовленості у співпраці нашої берегової охорони та українських прикордонників», ‑ зазначив Сулейман Сойлу.

Глава МВС України подякував міністру внутрішніх справ Турецької Республіки  за безкомпромісну політику стосовно Криму:

«Дякую за принципову позицію Туреччини, що Анкара не визнає і ніколи не визнає анексію Криму Росією. Це фундаментальна та чітка позиція і для нас це вкрай важливо».

У свою чергу очільник МВС Туреччини зазначив, що Україна ‑ це суверенна держава з недоторканими кордонами і Туреччина це поважає.

«Хочу подякувати українській владі за підтримку татар у Криму, їхнє право на життя та свободи», ‑ наголосив Сулейман Сойлу.

Окрім цього, сьогодні, під час робочого візиту української делегації був підписаний меморандум про співпрацю між Національною поліцією України та Головним Управлінням безпеки Турецької Республіки.

Декларація зокрема передбачає обмін інформацією між країнами у правоохоронній сфері та програми підвищення кваліфікації поліцейських.