Арсен Аваков: Україна – сучасна і демократична держава, в якій не місце антисемітським закликам та переслідуванню за етнічними ознаками

Про це сьогодні, 7 травня, повідомив міністр внутрішніх справ під час зустрічі з головним рабином міста Києва Йонатаном Беньяміном Марковичем.

Глава МВС та рабин міста Києва розглянули питання, пов’язані з життям численної єврейської громади в Україні та обговорили нещодавні події. Арсен Аваков наголосив, що в нашій державі не місце переслідуванням за етнічними ознаками.

«В Україні неприпустимі публічні антисемітські заклики. В тому числі на масових акціях, як це сталося в Одесі, 2 травня. Це печерне середньовіччя, а не патріотична позиція. За цим фактом поліція Одеси негайно відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.161 Кримінального кодексу (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань)», – повідомив очільник МВС.

Арсен Аваков також зазначив, що в Україні триває війна і противник намагається всіма доступними методами дестабілізувати ситуацію, розпалити міжетнічну ворожнечу та створити хибне уявлення про агресивний антисемітизм в Україні. Міністр також нагадав про резонансну справу банди «Торпеда», члени якої були затримані поліцією. Терористична група неодноразово псувала і оскверняла святині та пам’ятні місця єврейського народу, а також здійснювала напади на прочан-іудеїв. Банді «Торпеда» також інкримінується – вибух біля синагоги в Умані, внаслідок якого постраждали громадяни держави Ізраїль.

«У сучасній Україні недопустимо, щоб будь-кого з українських або іноземних громадян залякували або переслідували через належність до іншого віросповідання, нації або культури. Всі такі злочинні прояви отримують принципову і швидку реакцію правоохоронних органів», – заявив міністр внутрішніх справ.