Арсен Аваков: Україна поверне цілісність і суверенітет не заспокоєнням агресора, а зробивши ряд конкретних кроків

Міністр внутрішніх справ зазначив, що мінські домовленості не працюють, тому потрібно прийняти нові угоди для вирішення ситуації на Донбасі. Про це він заявив під час VIII Національного Експертного Форуму «Україна: в прагненні до рівноваги».

Під час Експертного Форуму провідні експерти, державні діячі, дипломати і керівники впливових міжнародних організацій обговорюють актуальні питання нинішнього стану справ в державі.

«Мінський процес – мертвий, і це не гіпотеза – це факт. Це інструмент заморожування конфлікту на довгі роки! І це не в інтересах України. Україні не потрібен заморожений конфлікт! Україні потрібно повернути територіальну цілісність і суверенітет на окупованих територіях Криму та Донбасу – і не шляхом умиротворення агресора, а шляхом ряду поступальних кроків і розумних компромісів», – заявив Арсен Аваков.

Глава МВС зазначив, що мінські домовленості не працюють, тому потрібно прийняти нові угоди для вирішення ситуації на Донбасі.

Міністр внутрішніх справ перерахував основні складові механізму звільнення окупованих територій Криму і Донбасу від влади самопроголошених «козачків»:

  1. виведення окупаційних військ Росії з території України – з військами повинні піти проросійські адміністрації, керовані Кремлем;
  2. введення миротворчої місії за участю міжнародних сил (ініціатива Президента Порошенко). Миротворці, нарівні з українськими прикордонниками, повинні забезпечити повний контроль всього українсько-російського кордону на окупованих територіях;
  3. повернення на звільнені території органів юстиції та правопорядку України;
  4. проведення виборів до місцевих рад і органів влади за українським законодавством із забезпеченням демократичних процедур;
  5. ухвалення національного Закону про обмежену амністію і Закону про колаборантів (схожого, наприклад, на післявоєнний французький закон Шарля де Голля). Якщо люди співпрацювали з місцевими адміністраціями вимушено або через свою слабкість, в тій чи іншій мірі, то вони потрапляли під дію цього закону. При цьому український народ не прийме амністії для осіб, на руках яких кров українських солдат.
  6. загальнонаціональний діалог щодо проблем Донбасу та Криму для вироблення спеціальних рішень посткризової адаптації;
  7. ухвалення спеціальної економічної програми відновлення Донбасу, здатної в короткі терміни подолати наслідки війни і підняти якість життя кожного громадянина України, який проживатиме на раніше окупованих територіях.

«Нічого іншого Український народ не прийме. І будь-який політик не може вам пообіцяти іншого – бо буде негайно скинутий волею українського народу. І це – чесна позиція. Це – позиція справедливості по відношенню до України. Ми просимо Вашої підтримки. І назвіть ви цей процес, тоді як хочете – хоч мінський, хоч віденський чи женевський … Важливо реально захистити права України, а не потурати агресорові! »- підсумував Арсен Аваков.