Арсен Аваков: Україна підписала угоди про безвізовий режим і реадмісію зі Швейцарією. Європа стає ближчою!

Сьогодні, 7 червня 2017 року в Києві, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і міністр закордонних справ Павло Клімкін від імені України і глава департаменту закордонних справ Швейцарської Конфедерації Дідьє Буркхальтер від імені своєї країни підписали Угоди про реадмісію та фасилітацію візового режиму.

Нова редакція Угоди про реадмісію, на відміну від варіанту 2003 року, дозволить поліпшити процедуру прийому і передачі осіб, які перебувають на територіях двох країн нелегально. Крім того, буде запроваджено швидкий і ефективний алгоритм ідентифікації, безпечного й організованого повернення осіб, які не виконують правила в’їзду, виїзду і перебування на територіях двох держав.

«Реалізація підписаної Угоди про реадмісію позитивно вплине на розвиток відносин між Україною та Швейцарією. Важливість Угоди про реадмісію осіб обумовлена необхідністю спільної протидії нелегальній міграції, а також забезпечить дотримання Україною зобов’язань перед ЄС щодо впровадження важелів управління міграційними процесами, як на інституціональному, так і на законодавчому рівнях», – зазначив Арсен Аваков.

Також в ході зустрічі сторони обговорили ескалацію ситуації на Донбасі, питання двостороннього співробітництва та взаємодії в рамках міжнародних організацій.

Довідка:

Реадмісія – взаємні зобов’язання держав, які закріплюються в міжнародних угодах, прийняти назад своїх громадян, а також громадян третіх країн і осіб без громадянства, які незаконно прибули на територію однієї з Договірних Сторін або прибувши законно, втратили підстави для легального перебування.

Відмова від реадмісії своїх громадян – свідома політика деяких країн (наприклад, Китаю), які прагнуть до збільшення своєї діаспори за кордоном. Посольства таких країн відмовляються видавати своїм депортованим громадянам паспорта або свідоцтва на повернення. Ще більш проблематичним є повернення в країну іноземців-транзитних мігрантів.

Механізм примусу держав до реадмісії – двосторонні і багатосторонні угоди. Їх підписання – один з пріоритетів міграційної політики Євросоюзу. Україна, в свою чергу, також прагне до укладення таких угод з країнами – основними «постачальниками» нелегальних мігрантів в Україну та транзитних мігрантів – в Євросоюз.